Tradiční bunda

Kožená bunda si vydobyla pevné místo v síni slávy, nosí ji piloti, pankáči i módní ikony. Aby vám bunda opravdu sekla, vyberte si měkkou kůži nebo její kvalitní napodobeninu, jemnou a dobře obepínající tělo. Kožešinová podšívka nebo kožešinový límec je pak zimním bonusem. Takovou bundu unosíte ke všem kalhotám, ale i k dlouhým šatům pod kotníky nebo k variantám ke kolenům. Příliš usedlému outfitu dodá rebelský nádech, nosit ji ale můžete i k teplákovým kalhotám jako součást volnočasového looku.¨

Delší sako pod zadek

Takové sako s kožešinovými klopami je dost retro, ale móda „jede“ v cyklech, takže nic nového… Vlastně se ani nedivíme, že se taková saka objevila v nabídce obchodů s módou, inspirace módou 80. a 90. let minulého století je patrná na všech módních frontách. I sako můžete nosit na všechny možné způsoby stejně jako bundu, jen je třeba mít na paměti, že jde o poměrně výrazný kousek střihově a není vhodné kombinovat ho s nějakým velmi extravagantním oblečením, trochu by se to tlouklo.

Novinka? Dlouhý kabát

Možná vám bude připomínat nacistickou uniformu, ale takové kabáty nosili i civilisté. Černá varianta s podšívkou z bílého beránka vede, zateplení je přiznané i na klopách, lemech rukávů, kapsách nebo jako podklad jedné strany opasku. Co se týče střihu, nejčastěji se objevuje v rovné linii s dvouřadým zapínáním, ale velkým hitem je také projmutá varianta s kožešinovým límcem tón v tónu.

O kůži je třeba pečovat

Kůže by měla získat patinu, ale to neznamená, že ji necháte svému osudu a nebudete se o ni starat. Na údržbu a čištění kožených oděvů je ideální odličovací mléko nebo mléko dětské. Chcete-li vyčistit nechtěné skvrny, naneste malé množství mléka na vatový tampon a krouživými pohyby, bez zbytečného tlaku, povrch kůže ošetřete. Pokud barva pouští na tampon, odneste bundu raději do čistírny, kde se specializují na kůži, profesionálové si se skvrnami poradí. Až budete bundu po sezoně ukládat, obraťte ji naruby, zabalte do hedvábného papíru a uložte do dobře uzavíratelného papírového obalu.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články