Podívejte se na tři základní outfity, které můžete v zimě nosit, aniž byste si musela pořídit nějaký nový trendy kousek, který se vám za pár sezón okouká.

Zdroj: Youtube

Abyste byla v zimě cool a zbytečně nemrzla, stačí vám pár základních kousků, které se budou dobře kombinovat. Základem jsou tmavé džíny s vysokým pasem, obyčejné basic bílé tričko, rolák, kardigan, úpletové šaty a alespoň jeden kabát. Outfit pak stačí vyšperkovat doplňky, jako jsou šály, šátky, čepice, rukavice a samozřejmě boty a kabelky.

1. Rolák jako střední vrstva

Obyčejné bílé tričko může v zimě suplovat spodní košilku. Noste ho zastrčené do kalhot, nejlépe těch s vysokým pasem, vaše bedra to ocení. Přes bílé tričko natáhněte rolák, ať už ten se spadlým huňatým rantlem, nebo třeba tenčí, přízový, s rolákem obepínajícím krk. Tenhle svetr nesmí nikde škrábat, kousat a být nepříjemný na dotyk, proto je ideální volit bavlnu, kašmír nebo materiál s příměsí hedvábí. Jako svrchní vrstva poslouží tradiční kabát, který by měl být vlněný a teplý. Outfit pak stačí doladit vysokými kozačkami a v zimě i šálou nebo čepicí.

2. Flanelová košile zapnutá až ke krku

V zimě nemusíte zanevřít na halenky nebo volnější košile. Přes výše zmiňované bílé tričko oblékněte třeba flanelovou košili, zapněte ji až ke krku a jako další vrstvu použijte teplý kardigan. Délku volte podle toho, co zamýšlíte obléknout přes. Natáhnete-li si prošívaný dlouhý kabát, vezměte si klidně kardigan do půli stehen, pod bundu pod zadek dejte přednost kratšímu kardiganu v délce na boky. Tradiční je samozřejmě vlněný černý kabát, který unosíte i do společnosti. K večerní róbě není lepší varianta svrchníku.

3. Svetrové šaty do kanceláře i na ven

Milujte šaty? A v zimě se jich nehodláte vzdát? Pak si pořiďte svetrový model, který vás krásně zahřeje. V uplých přízových šatech budete elegantní i v kanceláři a venku vám bude příjemně. Pod takovými šaty můžete nosit silnější punčocháče nebo legíny, záleží na tom, jakou zvolíte obuv. Přes šaty si na cestu můžete obléknout svetr nebo rolák tón v tónu, nebo naopak kontrastní pro oživení celku. A navrch opět elegantní kabát nebo sportovnější verzi – prošívanou vestu či bundu.

Zdroj: www.vlasta.cz YouTube

Související články