Zdroj: Youtube

Kšiltovky

Jste-li vysloveně sportovní typ nebo se cítíte mladistvěji, když máte na hlavě „bejsbolku“ nebo obyčejnou kšiltovku, zůstaňte svá. Jen lehoučké bavlněné čapky vyměňte za plstěné, pogumované, manšestrové nebo jakékoli jiné, které mají pevnější strukturu a hrubší vlas. Bude vám v nich příjemné teplo a i k podzimnímu outfitu budou více ladit. Tvar a velikost kšiltu je na vás, stejně tak i styl nošení. Dlouhovlásky dávají přednost kšiltovkám s dírou na protáhnutí ohonu, pokud jí čepice nedisponuje, slušet vám bude i zapletený cop ve spodní části týla.

Barety

Barety se dají velmi jednoduše rozdělit na dva druhy. Ty pevnější, naoko plstěné, většinou však z husté vlněné pleteniny, vypadají super s elegantním outfitem, ty měkké, které nedrží tvar, fungují v kombinaci s ležérními kousky. Na takové barety si potrpěli pouliční umělci a v dnešní době jsou trochu nedoceněné. Baret si nikdy nenarazte na hlavu symetricky, mnohem větší šmrnc budete mít v baretu ležérně nasazeném trochu nakřivo.

Bekovky bez i s malým štítkem

Tyhle čepice stejně jako klobouky odkazují k pánskému šatníku, nosívali je puberťáci, pouliční povaleči a hejsci, ale třeba také detektivové. Bekovka působí trochu šibalsky a musíte ji umět nosit. Hodí se spíše k odlehčenému a neformálnímu stylu. Dámská varianta nabízí přehršle materiálů a barev, takže s kombinacemi s ostatními kousky oblečení si můžete vyhrát.

Plstěné klobouky a „hučky“

Klasický klobouk s širší krempou patří na hlavu sofistikované dámy, bude se skvěle vyjímat s kostýmkem, elegantním kabátem a podpatky, ale i v outfitu ovlivněném pánským stylem. Over size sako a bílá košile povýší každý klobouk na módní záležitost. Když si k takovému oblečení obujete bílé tenisky a kvalitní kožený batoh, nic tím nezkazíte. Velmi oblíbené jsou také látkové a koženkové hučky, kloboučky s velmi úzkou a spadlou krempou, které vypadají jako rybářské či lovecké pokrývky hlavy. Máte na výběr spoustu potisků a barev, některé kousky mohou být i oboustranné, takže nošení je velká zábava.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články