Zdroj: Youtube

Tato výjimečná herečka má na svém kontě řadu úspěšných filmových rolí i prestižních ocenění. Je známá z dramatických filmů jako Mlčení jehňátek a Znásilnění nebo z westernové komedie Maveric. Je považována za nejinteligentnější ženu Hollywoodu, ve třech letech se naučila číst, střední školu studovala ve francouzštině a na univerzitě Yale získala titul z anglické literatury. Mimo jiné je členkou Mensy.

Nekonvenční herečka

Jodie Foster žije poměrně nestandardní život, už jen tím, že má dva syny a nikdo neví, kdo jsou jejich tátové. Syna Charlese Bernarda přivedla na svět roku 1998, ale v té době žila s producentkou Cydney Bernard. V roce 2001 se jí narodil druhý syn Kit Bernard, a i ten má neznámého otce… Tehdy s Cydney ještě randila, ale pak se rozešly. Za její veřejný coming out je považován proslov z roku 2007 na pravidelné akci časopisu Hollywood Reporter, kdy poděkovala „mé krásné Cydney“. Vzbudilo to senzaci, přestože bylo jejich partnerství tak trochu veřejným tajemstvím. Od roku 2013 je ve vztahu s Alexandrou Hedison, se kterou o rok později uzavřela sňatek.

Jak vnímají herečku ostatní?

Nulové líčení, černý svetr, modré džíny, černé polobotky… Drobná postava a neuvěřitelně jasné modré oči, ostrá anglosaská tvář, a krása naprosto nezávislá na věku, nekazí ji vrásky ani únava. Proč si tato krásná žena nevychutnává výhody své výjimečné pozice a neobléká se a nechová jako hvězda? Jodie Foster se totiž zjevně vyhýbá hollywoodskému životnímu stylu. Málokdy se objeví její fotky z večírku, paparazzi fotky, kde by byla oblečena v něčem jiném než ve skromném oblečení, neexistují.

Jodie se jednou nechala slyšet, že pokud jde o oblečení, pak je vše jednoduché. Nemůže si ho prý kupovat, protože ji nechává chladnou. Nechodí nakupovat a prohlížení zboží na e-shopech ji nudí, je na to líná. A proto má prý v každé smlouvě na film zahrnutou klauzuli, že po natáčení se všechny věci hrdinky stávají jejím majetkem. Čili nebýt filmů, neměla by vůbec co na sebe, ale určitě by z toho nebyla neurotická. Samozřejmě šlo o nadsázku, ale za tím, že její život je jen její a není to show, si stojí.

Co najdete v jejím šatníku?

Světle modré džíny neurčitého střihu, džínové košile a kabáty, bílá a černá trička, tenisky a sandály. Když je nucena vyjít na červený koberec, většinou to řeší jednoduchými pouzdrovými šaty v černé nebo tmavomodré barvě, černými společenskými kalhotami a tmavým topem. Malé černé jsou vrcholem její elegance, stejně tak lodičky s kulatou špičkou. Jodie na módní výstřelky neužije, přesto, nebo právě proto, působí velice příjemným a pozitivním dojmem. Na slavné herečce je vidět, že není všechno zlato, co se třpytí. Její vnitřní život je jistě bohatý.

Jodie Foster (60)

  • Narodila se jako čtvrté dítě hollywoodské publicistky a vojenského letce.
  • Ve 2 letech hrála v první reklamě, v 8 letech se objevila v prvním celovečerním snímku.
  • Ve 14 letech hrála prostitutku ve slavném filmu Taxikář s Robertem De Nirem, za roli byla nominovaná na Oscara. Zápletka filmu inspirovala jejího fanouška a ten se pokusil zastřelit prezidenta Ronalda Reagana, aby si získal její pozornost.
  • Na začátku 90. let začala i režírovat, do prvního snímku Človíček Tate o geniálním chlapci a jeho mamince promítla svoje životní zkušenosti.
  • Kromě filmů režírovala i několik epizod seriálů Domek z karet a Holky za mřížemi.
  • Za svou kariéru obdržela několik Zlatých glóbů, cen BAFTA i dva Oscary.
  • Nejznámější filmy: Znásilnění, Alice už tu nebydlí, Hotel New Hampshire, Mlčení jehňátek, Kontakt, Bůh masakru.

 

Zdroj: www.vlasta.cz Wikipedie Profimedia.cz

Související články