Jeden příklad za všechny aneb mládí vpřed. Kdyby se dal vkus a umění kombinovat a pohrávat si s detaily koupit, málokteré středoškolačce bez vlastního příjmu, pokud tedy nemá zazobaného tatínka, by to slušelo. A matky samoživitelky, které obracejí každou kačku, by se mohly jít rovnou klouzat, nikdo by se za nimi neohlédl. Ne, takhle to nefunguje. Umění kreativity nedostane každý do vínku a už vůbec se nedá zaplatit penězi.

Oživujte staré kousky, ale ne za každou cenu

Dnešní trend nahrává vrstvení a mixování a zároveň se vracíme k tomu, čemu se dnes vznešeně říká udržitelnost, ale dříve šlo o to nevyhodit po sezóně každý obnošený kousek. Nechci tím říct, že bychom měly štupovat ponožky a látat díry, ale vždy uvažovat o tom, jak daný kousek, který jsme měly rády, nějakým zajímavým způsobem oživit, vylepšit, dát mu nový, neokoukaný rozměr. Někdy to jde snáz, jindy nikoli. Každý v sobě nemá to „střevo“, aby byl výsledek zajímavý, ale za pokus to stojí. Ale pozor, třeba sešlapané boty nemá smysl resuscitovat, ty opravdu patří do koše, stejně jako kabelky s odřenými zády a potrhanou podšívkou. Ne všechny kousky recyklaci snesou.

Frédérique Veyssetová na svém blogu říká: „Dnešní trend je míchat. Využijme toho a nezapomínejme, že pokud masová spotřeba umožňuje velkému počtu lidí seznámit se s trendy a pořídit si je, potom známkou dobrého vkusu je střídmost.“

Můžete podlehnout trendům, ale uvážlivě

Nechcete-li vypadat jako většina ostatních lidí vašeho věku třeba v metru nebo obchoďáku, vyhněte se oblečení, které vidíte v reklamách a ve výkladních skříních. Dejte si práci s hledáním minimalistického kousku, klidně se do obchodu několikrát vraťte. Nenechte se zlákat syntetickými šaty, lesklým saténovým topem a děrovanými džínami s výšivkou, které jsou zrovna hodně trendy, vezmete si je dvakrát a budete si připadat tuctově. A pak už je nevezmete na sebe. Hledejte v řetězcích oblečení, které je z příjemných materiálů, není šité horkou jehlou, což poznáte z rubu, a umíte si ho představit v několika kombinacích s ostatními ladícími kousky a doplňky, které máte doma.

Zaměřte se na doplňky a vesele kombinujte

Zapomeňte na jednotný vzhled. Chcete-li se pyšnit osobitým stylem, musíte se naučit kombinovat lacinější kousky se značkovými a třeba se špetkou vintage navrch. Základní kousek se musí doplňovat s šik doplňkem, který dodá outfitu punc elegance i extravagance. I obyčejné šaty s „céáčka“ nebo „háemka“ zaujmou, pokud je umíte odlišit pomocí zajímavých doplňků. Na plastové pásky zapomeňte, chce to jeden tenoučký, kožený. Pěkný šál, sólo vázačka, atypická brož nebo navrstvené náramky dodají obyčejným šatům šmrnc.

Levné boty se neodpouští

Levnější kůže obvykle špatně stárne. Praská, tvoří boule, to, čemu se říká patina, do botníku zkrátka nepatří. Ošuntělé lodičky zabijí i ten nejdokonalejší model, špinavé, původně bílé tenisky jsou hotové faux paus. I když z bot zrovna nešílíte, jde o doplněk, který si žádá vaší péči.

Zdroj: www.vlasta.cz http://fredisblog.over-blog.com/

Související články