Zdroj: Youtube

Soukat se do velké večerní zřejmě nebude třeba, ale vyplatí se zapátrat ve skříni po nějakém kousku s flitry, s aplikací ze saténu nebo jen v elegantní černé doplněné zlatou, stříbrnou, červenou, vínovou a temně modrou. Budete se tak alespoň jednou v roce cítit jako hvězda.

Se sklonkem roku každoročně oprašujeme slavnostní garderóbu, protože se jednak blíží společenská sezóna a s ní i honosné plesy, venkovské tancovačky a spousta kulturních akcí, ale i Vánoce a Silvestr. Takže tepláky na pár večerů uložte na dno skříně a hoďte se, i kdyby to mělo být jen na jeden jediný večer, do gala. Dodejte Štědrému večeru a Silvestrovské noci punc výjimečnosti.

Co byste si mohla na domácí slavnost obléknout?

Šaty pro krásnou ženskou siluetu

Šifonové šaty s volánem krásně vyrýsují proporce pomocí širšího pásku. Vzhledem k situaci můžete zvolit i širší kontrastní stuhu nebo naopak tenoučký pásek. Slušet vám budou i modely s překříženým živůtkem, pouzdrové šaty a sukně a overal s širokými nohavicemi. Takové slavnostní oblečení se hodí mít ve skříni, unosíte ho i na ostatní společenské party, do divadla nebo na promoci vnoučat.

Rafinované sametové mini

Samet je jednoznačně perfektní volbou. Elegantní šaty, které nemají výrazný výstřih a decentně schovávají i paže, dávají vyniknout hezkým nohám. Jestli si tedy na nějaké podobné ve svém věku troufnete, máte od nás palec nahoru. Stejně působivé jsou i sametové živůtky a tuniky.

Vrchol elegance v pánském stylu

Pokud vám to proporce a situace dovolí, tedy nebude-li s vámi na Silvestra prudérní tchyně, klidně si vezměte sáčko jen tak na holé tělo. Vypadá totiž skvěle! Ale i minimalistické tílko nebo naopak vykukující bílá košile s vázačkou může dodat outfitu slavnostní ráz. Lodičky na vysokých jehlách můžete pro tentokrát vyměnit za pohodlné balerínky nebo tenisky.

Blýská se na lepší časy

Širokým kalhotám a volnému nařasenému topu dodává sváteční punc nejen zlatavá barva, ale i spousta odlesků způsobených malinkými flitry. Pokud vyměníte top tón v tónu za černý nebo bílý, prostě kontrastní, na glancu nic neztratíte.

I v domácím obleku vám to může seknout

Až bude po půlnočním přípitku, oblékněte si elegantní domácí oblek, ať už přízový, saténový, nebo z jemné bavlnky, a užijte si zbytek svátečního večera v pohodlí.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články