Konečně je tady doba, kdy se ženy za své plnější křivky a nějaký ten faldík nestydí. Éra vychrtlých anorektických modelek sice ještě neskončila, ale v časopisech a na přehlídkových molech vidíme stále častěji i normální tvary. Některé firmy si dokonce zakládají na kampaních, které jsou postavené na ženách, které vídáme dnes a denně kolem sebe. Probíhají castingy na modelky plus size a křivky 90-60-90 začínají být překonané.

• Abyste se ve svém těle cítila prima a dokázala zdůraznit své přednosti, je třeba nosit dokonale padnoucí prádlo. To by mělo být pod oblečením téměř neviditelné.

• Pro prsa od velikosti D a výše vybírejte podprsenky s hladkými, tence vyztuženými košíčky nebo ty s částečně vyztuženými košíčky, které mají pevnější látku v dolní části a v horní třeba elastickou krajku. Fungovat bude i zmenšující podprsenka nebo nevyztužená a s kosticemi s flexi zakončením. Flexi kostice se přizpůsobí tvaru velkých prsou a tlakům přiléhajících paží, a nemohou tak vzniknout sebemenší odřeniny.

• Zásadní je také šířka ramínek, vybírejte si podprsenky s ramínky co nejširšími. Volte modely s pevným středem, to je to místo, které spojuje oba košíčky. Pevný střed drží velká prsa na hrudním koši, ta „neutíkají“ do podpaží, formuje je do svůdného dekoltu a dává jim tvar. Vybírejte si podprsenky se zapínáním vzadu a minimálně na tři háčky, s širším obvodem a s bočními kosticemi v obvodu. Taková podprsenka udrží vaše prsa na svém místě.

• Vsaďte na kalhotky klasického střihu, sedět vám budou také ty s vyššími boky nebo střihy s légou v nohavičkách, ne s gumičkami. Máte- li boubelatá stehna, zvolte kalhotky s dlouhou nohavičkou, aby se vám o sebe nedřela kůže. Perfektní je také zcela bezešvé prádlo. Naopak bokové kalhotky a brazilky dělají nehezké zářezy v kritických místech a zbytečně se tak rýsují pod sukní či kalhotami.

„Většina žen se doslova snaží nacpat své proporce do prádla menšího, než ve skutečnosti potřebuje. Nebo ho naopak kupují o číslo větší v domnění, že tak skryjí plné tvary. Ani jedna z těchto variant však ženské postavě nelichotí. Důležité je vybrat vždy skutečnou velikost, kvalitní střih a také materiál. Vhodné jsou především přírodní látky, které jsou prodyšné, jako například bavlna,“ říká Adam Rožánek, zástupce prodejce české značky spodního prádla.

Jak poznáte, že vám podprsenka nesedí?

Radí stylistka Žaneta Illutanová

  • Zapínání není tam, kde má být. Správně má být zapínání ve vodorovné pozici v nejužší části zad, nesmí se posouvat nahoru a mezera pod zapínáním by měla být na dva prsty. 
  • Zařezávají se ramínka. Většinou jste si vybrala příliš velký obvod podprsenky. Protože prsa neudrží, všechna zátěž je na ramínkách. Když je obvod dostatečně pevný, drží prsa až z 80 %. Ramínka pak jen plní svou základní funkci – dolaďují celkový tvar prsou. 
  • Prsa se v košíčcích tísní. Prsa v horní části košíčku přepadávají přes okraj a to nevypadá hezky. Zařezávání ani není zdravé. Vyberte si kostice, které obepínají prso po celé jeho délce a při pohybu prsa v košíčcích krásně sedí. 
  • Kostice odstává. Pokud vás kostice dře do prsou nebo odstává od těla, musíte si vybrat jiný střih podprsenky. Pro své pohodlí můžete zvolit podprsenku s flexi kosticemi, které mají pružné zakončení a nezapichují se do podpaží.
  • Prsa při pohybu propadávají spodem. Pokud při zvednutí rukou prsa propadávají, musíte sáhnout po podprsence s pevnějším obvodem.
  • Tlačí vás. Pokud vám po sundání podprsenky na těle zůstávají otlačená a bolavá místa, určitě změňte velikost.
  • Prsa se rozjíždějí do stran. Nevyztužené koše u sebe velká prsa neudrží, proto vybírejte mezi vyztuženými modely nebo těmi s dobře sedícími kosticemi.

ZDROJ: https://vlasta.cz, Triola, Styx

Související články