Černá vyzařuje tajemno, často i smutek. Přesto je velmi oblíbenou barvou, která pomáhá překonávat životní překážky. Oproti tomu zlatá dává pocit hojnosti, luxusu a bohatství. Kombinací černé a zlaté rozhodně nic nezkazíte, jde o léty prověřenou klasiku.

Noblesní kombinace

Styly inspirované historií různých zemí v čele s honosnou byzantskou noblesou slaví velkolepý návrat. Výrazné blýskavé ornamenty, prošívané klopy, límečky zdobené perlami, korálky, štrasé a umělé drahé kameny perfektně sedí luxusním materiálům. Mezi nimi vévodí samet, hedvábí, satén a bavlna s příměsí lycry. Výrazné zdobné prvky vyniknou nejlépe na dlouhých šatech nebo společenských koktejlkách, ale dobře budou vypadat také na blejzrech, bolérkách, sakách a overalech.

Zlatá září na doplňcích

Ačkoli se zářivě zlatá hodí spíše na ples, do opery nebo na party, nemusíte se jí zříkat ani mimo společenské příležitosti. V kombinaci s dramatickou černou je opravdu velmi okázalá, ale pokud obléknete různě strukturovaný celočerný outfit a k němu zlatý doplněk, bude to vkusné. Řetízky na kabelkách stále frčí, stejně jako kování, a právě to zlaté je hitem letošní zimy. Krásně se bude vyjímat také zlatočerná velká ledvinka nebo třeba jemný pásek se zlatými druky. A na co nesmíme zapomenout? Na zlaté lodičky na vysokých jehlách, v těch budete za královnu vždycky.

Jde to i naopak

Chcete-li postavit svůj outfit na zlaté, klidně si oblékněte měděné šaty a k nim zvolte jednoduché černé doplňky. Rozhodně ale nedoporučujeme v rámci jednoho outfitu mixovat hned několik zlatých podtónů, možná jen v rámci šperků. Navrstvené náramky nebo set řetízků kolem krku bude fungovat.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články