Nad i pod kolena

Ty nejvyšší kozačky vypadají perfektně, pokud máte štíhlé a hlavně dlouhé nohy. Takže „useknuté kecky“ mají smůlu, ale život na tom fakt nestojí. Máte-li nějaké to kilo navíc a nohy až do nebe jsou jen tajným a nesplněným přáním, nezoufejte. Letos jsou moderní kozačky těsně pod kolena a na středním silném podpatku, které vám přidají pár centimetrů do výšky a budou vám slušet i v kombinaci s kratší sukní.

Semišky nás baví

Ale pozor, tenhle materiál je hodně choulostivý, takže než v nich vyrazíte ven, musíte je silně naimpregnovat. Na impregnaci nešetřete, aby vám semišky pár sezon vydržely. Na nohou vypadají skvěle a vypadá to, že z módy hned tak nevyjdou. A víte, který evergreen má letos zelenou? Bílé kozačky, které jsme všichni vnímali jako přežitek z osmdesátek.

Animální přitažlivost

Kozačky z kůže nebo koženky vzorované podle krokodýla jsou překvapivě málo okázalé. Dají se tudíž skvěle kombinovat s hladkou kabelkou v jiné barvě. Určitě se vyhněte botám z krokodýlí kůže s potiskem, to už by bylo trochu moc. Nosí se černá a hnědá klasika, ale zabodujete i zemitými tóny šedé, lahvově zelené nebo temně modré.

A podpatky?

Nosí se kozačky na rovné surovce, s traktorovou podešví, s klínovými podpatky nebo s podpatky, za které by se nestyděl nejeden designér. Návrat slaví vyšší klínky a nižší široké podpatky. Každá z vás si může vybrat, jaké kozačky budou pro ni ty nejlepší.