Modrá létu zkrátka neuvěřitelně sluší a jejím podmanivým tónům můžete podlehnout i vy. Něžné pudrové tóny baby blue a blankytná modř se skvěle vyjímají na krajkovém oblečení a sluší hlavně odlehčeným materiálům, jako je satén a hedvábí. Modrá je vzdušná barva a funguje i v rámci doplňků.

Elegantní střídmá klasika

Toužíte-li po elegantním klasickém stylingu, sáhněte po odstínech, jako je kobalt, námořnická či královská modrá. Tyhle odstíny jsou natolik výrazné, že není třeba kdovíjaké kreativity v rámci střihů, působí skvěle na minimalistické oblečení. Navíc se skvěle kombinují s neutrálními nadčasovými tóny, jako je světlounce béžová, tělová a narůžověle pudrová. Výborně je doplňují kovové prvky ve zlaté, stříbrné a měděné.

Modrá je nová černá

Temně modrá barva zase může suplovat tradiční černou, takže ji můžete využít jako základní barvu kalhotového kostýmu, samostatného saka nebo pouzdrových šatů. Vyzdvihne i ryze ženské střihy, kolové sukně a nabírané rukávy. Vyjímá se také na těžších materiálech, jako je samet nebo imitace semiše, které temně modré dodají měkkost a podtrhnou její hloubku.

V barvě mořské pěny

Hledáte-li vyloženě letní odstín modré, vsaďte na tyrkysovou. Ta ze všech odstínů modré nejvíce evokuje barvu moře a doslova tak pocitově navozuje dovolenkovou atmosféru. V plavkách a plážových doplňcích v tyrkysové barvě zazáříte na písčité pláži i u bazénu.

Mixování tónů letnímu šatníku sluší

I samostatně působí všechny odstíny modré dokonale, ale pokud je mezi sebou vhodně zkombinujete, bude vám to opravdu slušet. Pohrajte si s modely tón v tónu nebo vsaďte na sílu kontrastů, v obou případech bude modrá jako základ stoprocentně fungovat. Jednoduchý tmavě modrý top doplňte přes den rozevlátou kolovou sukní, na večerní party pak k němu oblékněte úzké sametové kalhoty a střevíčky na jehlách. Velkým hitem jsou také dlouhé košilové šaty ze světlounké džínoviny, ty můžete nosit samostatně nebo jako rozepnutý plášť ke kalhotám a tílku.