Rozevláté

Midi sukně, tedy ty v délce končící někde mezi koleny a nejsilnějším obvodem lýtka, se ne vždy těší velké oblibě. Moderním ženám symbolizovaly uniformu upjatých knihovnic nebo státních úřednic. Dokonce panoval názor, že zvýrazňují silná lýtka. Pokud snad řešíte tenhle problém, přidejte jen pár centimetrů do délky, stačí opravdu málo. A vyberte si hodně rozevlátý střih nebo průhledný a transparentní materiál v několika vrstvách. Dodáte tak sukni potřebnou vzdušnost a ona vám bude krásně povlávat kolem nohou, takže nikoho nenapadne objem vašich lýtek detailně studovat.

Zaměřeno na střih

Midi sukním sluší áčkový střih, kdy je sukně kolem boků upnutější a směrem ke kolenům se postupně rozšiřuje. Tenhle střih lichotí každé postavě a je příjemný i na nošení, rozhodně pohodlnější než pouzdrové sukně ke kolenům. Ty se samozřejmě nosí stále, ale abyste v nich mohla chodit, je třeba sáhnout po strečové látce. Ať už půjde o sportovní model z bavlny či s příměsí lycry, nebo o přízovou sukni, které sluší především přírodní tóny. Pokud jde o sukni jako součást kostýmu, pohodlnou chůzi řeší rozparek, nejčastěji instalovaný v zadním švu.

Dokolečka dokola…

Velmi oblíbené jsou také kolové sukně. Ženy se štíhlým pasem, tedy s klasickou postavou přesýpacích hodin, nebo chlapecké rovné postavy mohou obléknout kolovou sukni se sklady do širokého pásku. Silnější figury si můžou dovolit střih, který záměrně nerozšiřuje boky a nezvětšuje břicho, splývavější, a symetrii dohnat třeba pomocí širokého volánu namísto spodního lemu.

Vybarveno

Výběr barvy a případného potisku není svázán žádnými pravidly. K jaru pasují motivy probouzející se přírody, tedy květiny a listy. Čím barevnější, tím lepší. Nosí se i tradiční puntíky a proužky a abstraktní obrazce, které zaujmou na první pohled. Atraktivním potiskům je třeba přizpůsobit vršek, nabízí se jednoduché bílé tričko nebo halenka.