Proč dávkovat

Jednotlivé ampulky jsou určené k okamžitému spotřebování. Tím se obsah chrání před snižováním účinku, ke kterému by došlo při častém otevírání vlivem vzduchu nebo světla. Mezi omlazující přeborníky, kteří nemají rádi útoky zvenku, patří například vitamin C a retinol. Okamžitá spotřeba také brání tomu, aby se vevnitř usadily a množily bakterie, které mohou pokožce zvyšovat citlivost, nebo dokonce způsobit alergickou reakci.

Kouzelné koktejly

Dotek koncentrovaného složení bojuje proti všem projevům stárnutí, které na tváři nevidíme rády. Ampulky posilují hydrataci na povrchu, takže se uhladí a odráží světelné paprsky, což se projeví jako okamžité rozjasnění. Do hlubších vrstev pronikají další blahodárné látky, například oleje bohaté na mastné kyseliny, vitaminy A, C, E, látky aktivující regeneraci. Malé vrásky zmizí a hlubší se viditelně zmenší. Vylepší se pevnost a pružnost pleti.

Jak si vybrat

Nabídka pleťových ampulek je široká. Chybu neuděláte, když propátráte sortiment kosmetické značky, kterou používáte a vyhovuje vaší pokožce. Dále hledejte specialistu pokrývajícího nedokonalosti, které chcete řešit. Vrásky například řeší plumping složení, posilu pevnosti vypínající efekt – lifting. Hydratace patří mezi univerzální doteky každého typu pleti a věku, omladí tvář minimálně o pět let. Bez velkého přemýšlení vsaďte na označení anti-age, které míchá dohromady osvědčené složky proti vráskám, posilující a vylepšující barvu pleti.

Kdy na to

Většina ampulkových péčí zabere týden nebo se používají jednou/dvakrát týdně po dobu měsíce. Zda si vyberete k akci ráno nebo večer, není až tak důležité, pokud to není přímo doporučené od výrobce. Důležitější je pravidelnost, proto si naplánujte použití na dobu, kdy nezapomenete a budete stíhat.

Jak na to

Ampulky před použitím promíchejte, aktivní látky ve vyšší koncentraci bývají i hustší a mají tendenci se oddělovat. Skleněné obaly otevírejte tak, že je uchopíte do papírového kapesníku, zabráníte pořezání i tomu, že vám obsah vyšplíchne ven. Některá balení obsahují speciální aplikátor na bezpečné otevírání. Pro maximální efekt si před nanesením vyčistěte tvář, ať už je na ní večer make-up či smog, nebo ráno maz a toxiny, které pokožka přes noc vyloučí. Tekuté nebo gelové složení vklepávejte do tváře po kapkách, to podpoří vstřebávání.

Pozor!

Přibrat do omlazování pečující ampulky neznamená vynechávat obvyklou péči. Naneste na ně po kratším vstřebání sérum, denní či noční krém dle vašich kosmetických rituálů. Snesou se také s make-upem.