Až po kotníky

Dlouhé šaty slaví obrovský návrat a je v podstatě jedno, jestli mají klasický empírový střih, tedy jsou od prsou dolů volné, nebo modelu dominuje spodnička a průsvitná svrchní vrstva. Délka hraje prim, a přestože ty plážové můžete klidně trochu „courat“ po zemi, do kanceláře vybírejte raději modely v délce nad kotníky, ať je nemáte příliš urousané. Dlouhým šatům sluší sandálky na nízké platformě nebo klasické žabky.

Sexy na tělo

Pokud vám to proporce dovolí, klidně si oblékněte upnuté šaty. Strečový materiál ovšem zcela postačí, výstřihy, mini délka a tenká ramínka navíc už nejsou žádoucí. V létě se nemusíte vyhýbat ani modelům, které decentně poodhalí opálenou kůži. Obnažená ramena dají vyniknout ženské šíji. Na pracovní poradu si přehodíte přes ramena svetřík. Skvěle vypadají také šaty s řasením a zdobným výstřihem nebo rovnou celokrajkové „pouzdrovky“. Pokud vás ani jedna z variant nenadchla, zkuste šaty s decentním potiskem. Něžné tóny totiž omlazují.

Decentní volány

S romantickými volány se roztrhl pytel, takže i decentnější modely do kanceláře se jim těžko vyhnou. Jen si dejte pozor, aby rozevlátosti nebylo až moc. Skvěle funguje jeden dominantní volán kolem výstřihu nebo třeba podélný a úzký volán všitý do bočního švu. Krásné jsou také šaty nad kolena do áčka s jedním obrovským volánem lemujícím spodek sukně.

Áčkové

Lehce rozšířená splývavá sukně v délce dlaň nad kolena splňuje parametry pracovního dress code, stejně jako jednoduchý lodičkový výstřih. Áčkový střih je elegantní a nadčasový. Skryje bytelnější pozadí i silnější stehna a působí velmi žensky. Ideální jsou i krátké rukávky a lodičkový výstřih. Pokud zvýrazníte lem sukně výraznými potisky nebo jen efektní barvou, vaše figura bude mít tvar přesýpacích hodin, který ženám obecně velmi sekne. Délka ke kolenům nebo maximálně dlaň nad je tou nejlepší volbou pro zralé moderní ženy.