Sandály na nízkém, pohodlném podpatku nebo vyšší rovné platformě tvoří bezpochyby jeden z nejsilnějších trendů této sezony. Není nic divného na tom, že v sobě spojují pohodlí, styl a poslední dobou velmi žádané retro prvky. V takových botách můžete v pohodě vyrazit na delší procházku terénem, ale klidně pomocí nich shodit romantický, ryze ženský outfit. Letos je vše dovoleno.

Překřížené na nártu

Takto konstruovaná bota působí na první dojem jako ryze pánský model. Mně samotné evokuje ten typ pánského sandálu, do kterého někteří muži nosí s oblibou ponožky. A jsou za to, právem, vysmíváni. Na ženské noze bez ponožky však tyhle sandálky vypadají skvěle. Nosí se kožené varianty, ale i látkové nebo pogumované. Ideální je anatomicky tvarovaná stélka a vibram podrážka, která díky vychytané technologii dokáže tlumit nárazy. Chůze v takové botě může být opravdu zdravá, což ocení především ženy s nadváhou nebo ty, které mají problémy s kyčlemi a bederní páteří.

Sandály na způsob žabek

Pásek mezi palcem a ukazováčkem nemusí být každému pohodlný, ale pokud jste na žabky zvyklá a nemáte s nimi problém, tahle bota vám pomůže usměrnit vbočené palce, tedy pokud disponuje kvalitní podešví. Neméně důležitá je i výstelka či vlepená anatomická vložka, ideálně kožená, která zajistí vašim chodidlům dostatečný komfort. Noha se ani v sandálech nesmí zespoda potit.

Na širokém podpatku

Poslední dobou jsou v kurzu také sandálky na nízkém a širokém podpatku a vyšší surovce. Při chůzi je široký podpatek velkou oporou, přičemž díky němu získáte pár centimetrů navíc, což ocení především ty z vás, které zrovna dvakrát nenarostly. Hitem jsou korkové platformy kombinované s traktorovou gumovou podrážkou v kontrastním barevném provedení. Bílá barva podrážky je stále nesmírně populární, ale nosí se i platformy v pastelovém zabarvení nebo s měděným nádechem.