U vody to není jenom o plavkách. S sebou je třeba přibalit velkou osušku, klobouček nebo kšiltovku, sluneční brýle a opalovací krém. O těchto nezbytnostech se ovšem pobavíme jindy… Dnes se chceme zaměřit na lehoučké svršky, které si můžete obléknout přes plavky a vyrazit s nimi k vodě.

Pořiďte si rovnou set z několika ladících dílů

Stále více a více výrobců plážové módy přichází se sety oblečení, které je možné vzájemně kombinovat. Plavky jednodílné i dvoudílné, ve stejném designu, doplňuje ladící pareo nebo plážové šaty či tunika, vše může být vyladěno i se žabkami a pokrývkou hlavy. Pokud jste si takový set nepořídila rovnou a milujete sílu kontrastů, k vašim oblíbeným plavkám můžete „přifařit“ doplněk v odlišném barevném provedení, nebo naopak vychytat praktický svršek tón v tónu.

Uschne za pár minut

Rozhodně počítejte s tím, že se vám může u vody zmáčet a zamazat od písku, proto vybírejte rychle schnoucí materiál nenáročný na údržbu. Slušet vám bude nějaká transparentní, průhledná látka, která sice jisté partie zakryje, ale stále bude jasné, že se jedná o kousek, který patří právě k plavkám.

Letní tunika pod zadek

Tunika je na léto skvělou volbou. Může být s rukávy i bez, v délce těsně pod zadek nebo do půli stehen, s rozepínáním na knoflíčky nebo hlubokým véčkovým výstřihem. Nosí se tuniky z tenoučké bavlnky nebo lnu, důležité je hlavně pohodlí. Ať už vsadíte na etno styl s výšivkou a třásněmi, který s létem dokonale koresponduje, nebo zůstanete u oblíbených tlumených tónů s minimem zdobení, neuděláte chybu. K tunice bez zbytečných příkras si můžete dovolit nosit typické letní šperky zdobené barevnými kamínky, navrstvené náramky a náhrdelníky a extravagantní sandálky.

Pareo na x způsobů

Velký šátek neboli pareo je možné uvázat kolem pasu, přes ramena nebo jen tak přehodit, ale při troše šikovnosti si z něj pomocí úvazů můžete rovnou na těle „spíchnout“ šaty nebo halenku. Obzvlášť na nudistické pláži přijde pareo vhod, ačkoli je na ní oblečení zakázané, cestou ke kiosku pro zmrzlinu nebo míchaný drink si můžete pareo omotat na holé tělo. Po vzoru chytré horákyně, tedy oblečená-neoblečená, se budete cestou ke stánku cítit přece jen lépe, než kdybyste kráčela nahatá. Nehledě na to, že se na vás ve frontě může kdekdo lepit… Pareo je možné uvázat i jako turban na hlavu, dáte tak vzniknout velmi zajímavé vlasové kreaci.

Harémové kalhoty

Ke dvoudílným plavkám, pokud si je můžete dovolit, vypadají široké sukňové kalhoty bezvadně, když si je obléknete přes plavky jednodílné, můžete v nich vyrazit i do města. Nosí se plisované látky, průsvitné se zdvojenou látkou v horních partiích, ale i šifonové, které kolem těla jen tak povlávají a odkrývají téměř vše. Kalhoty můžete nahradit dlouhou sukní a volnými šortkami, nebo si přes plavky natáhnout šaty s úzkými špagetovými ramínky.