Je vám přes padesát, a přestože jste měla celý život ploché břicho a štíhlý pas, s věkem se holt figura ve stylu přesýpacích hodin mění na klasické jablko? Nemyslete si, že je to jenom váš problém, přibíráním v těchto partiích se trápí skoro všechny ženy po menopauze. Ano, můžete se snažit něco shodit a postavu vyrýsovat cvičením, ale ke štíhlému pasu si můžete pomoci i správně zvoleným oblečením. Zúžit pas sice není hračka, ale pár optických centimetrů díky stylistickým trikům ubrat můžete.

Nabírání na břiše a bocích

Pas dokáže zvýraznit nařasení látky v partiích, o které tu běží. Voda zakryje menší faldíky a přitom dá vyniknout zúžení v pase. Zdrhovadlo v bočních švech upoutá na pas, stejně jako žabičkovité prošívání nebo paspulka se stahováním, která pas naznačí. Podobně pracují s pasem i sklady nebo přestřižení v pase.

Noste pásky

Tenký i širší kontrastní pásek rozbije celistvost plochy a vytvoří linii postavy. Do módy se vrací i pásky ve stylu korzetu, tedy široké a zavazovací z boku nebo v oblasti zad. Ty zvýrazní spolu s pasem i poprsí a přitáhnou pozornost okolí. Nosí se také široké stuhy nebo dva až tři šátky smotané do jednoho a ležérně uvázané nad boky.

Zavinovací střihy fungují

Pokud si vyberete top s překříženými díly a s úvazem na boku, pas tím dokonale zvýrazníte. Zároveň dáte vyniknout poprsí díky výstřihu do V. Vychytaný je i stejný střih šatů, kdy překřížení předních dílů způsobí, že má sukně rozparek z boku a sluší tak i ženám, které jsou podsaditější.

ZDROJ: https://vlasta.cz