Široká stuha s úvazem

Široké pásky ve stylu korzetu se vracejí na scénu. Nosí se kožené prošívané variace, ale i látkové, což ocení především domácí švadlenky – tenhle zajímavý doplněk si můžete spíchnout za několik desítek minut. Některé pásky nebo stuhy mohou mít horní okraj těsně pod prsy a opravdu fungovat jako zeštíhlující korzet. Spona není potřeba, stačí vázačka nebo stuha provlečená skrze několik dírek či kolem většího množství háčků. Mašle pak může suplovat ozdobu na jinak minimalistickém modelu, třeba na jednobarevné hedvábné tunice nebo splývavých žerzejových šatech.

Úzký pásek přes…

Uzoučký pásek, ať už klasický kožený s drobnou sponou, nebo naopak kontrastní a zdobený flitry, kamínky či výšivkou efektivně upoutá na úzký pas. Nosí se přes košilové šaty a projmuté i volné halenky. Velmi efektně působí, pokud jím přepásáte kardigan bez zapínání na knoflíky nebo rozepnutou džínovou košili.

Tón v tónu

Součástí některých kousků oblečení, jako jsou košilové šaty, plátěné kalhoty, podkasaná blůza nebo overal, bývá často pásek ze stejného materiálu, jako je oblečení, usazený v poutkách. Ten můžete častěji měnit podle toho, jaké doplňky k danému outfitu zvolíte. Pásek pak může ladit s botami, kabelkou nebo třeba sponou ve vlasech. Látkové pásky můžete i vzájemně kombinovat a proplétat. Moderní je uvázat si široký pásek s velkou sponou jen tak ležérně kolem pasu a sponu nechat volně splývat na jednom z konců.

Do společnosti

Jestliže chcete zazářit na party nebo v divadle, sáhněte po zdobném opasku. Ten může být posázený barevnými kamínky v celé své délce nebo se blýskat jen místy. Důležitou roli hraje materiál, velmi působivé jsou opasky z řetízků nebo perliček, které vypadají jako náhrdelník v pase. Fantazii se meze nekladou, nebojte se kombinovat zdánlivě nesourodé materiály a kontrastní barvy.

V hlavní roli maxi spona

Široké pásky s velkou sponou vytvoří zdání pasu nejužšího z nejužších, i když ve skutečnosti vosím pasem nedisponujete. Spona totiž strhne veškerou pozornost na sebe a dostatečná šířka opasku zase leccos skryje. Tenhle pásek můžete nosit i přes černý svrchník nebo trenčkot, dodáte mu ten správný šmrnc. A o to v módě běží!