Praktickými provázky místo pásku, řasením pomocí gumiček nebo šňůrkami provlečenými švy na bocích či na rukávech docílíte nenápadné ozdoby, která zároveň pomůže zamaskovat nedostatky postavy. Oblečení si můžete upravit a stáhnout přesně tak, jak si to vaše proporce žádají. A navíc dodáte outfitu nevšední šmrnc.

Řasení na bocích

Jde o ten nejfikanější stylistický trik. Pokud vás trápí povislé bříško a madla lásky na bocích a zádech, nevěste hlavu. Asymetrické stahování na boku sukně nebo v horní části přízových šatů dá vzniknout řasení, ve které se nějaká ta nesrovnalost hravě ztratí. Když navíc zvolíte jemný potisk nebo cíleně sáhnete po geometrickém vzoru, efekt ještě znásobíte.

Nenucené zvýraznění pasu

Paspulka či šňůrka v pase dá vyniknout bokům. Postava ve tvaru přesýpacích hodin je atraktivní a sexy, svých plných křivek proto využijte. Není ale třeba se nechat přepásat jako vosa, právě tenká stužka v pase nebo žabičkování působí velmi nenuceně.  

Nařasení pod prsy

Volnější tuniku nebo šaty, ideálně s lodičkovým nebo čtvercovým výstřihem, můžete pod prsy stáhnout jednoduchou stužkou nebo všít zevnitř paspulku a tou protáhnout ozdobnou šňůrku, nenápadně tak zvýrazníte dekolt a přidáte na objemu prsům. Dámám s velkými prsy ale může takový střih ublížit, vypadají v něm mnohem korpulentnější, proto ho doporučujeme ženám s větším bříškem, ale běžným objemem hrudníku.

Stažení rukávů

Šňůrkami v horních švech polodlouhých nebo dlouhých rukávů můžete lehce regulovat jejich délku. U košilí a triček s vycpávkami nebo balonovým střihem rukávů můžete pomocí šňůrek vytvořit zajímavý efekt. 

Upoutávka na dekolt

Šňůrky a stužky nemusí jen modelovat střih, ale mohou sloužit jako ozdoba. Halenky se zvýšenými stojáčky mívají často ve švu všité kontrastní stužky zakončené třeba korálky nebo střapci, které dozdobí výstřih a volně splývající mohou suplovat zajímavý šperk.

Zdroj: vlasta.cz 

Související články