Nebojte se barev, osvěží vás

Ženy v mém okolí a v podobném věku pestré barvy nenosí. Ano, ne každý odstín sedí všem, ale zavrhnout barvy jako takové je škoda. Nikdo vás nenutí, abyste se proměnila v zářivě žlutou slunečnici, když vás v tom případě napadne přízvisko „vypelichanou“. A nemusíte obléknout vzdušné růžové šaty ve stylu „cukrová vata“. Ani není třeba vznášet se jako obří nafukovací balón v tyrkysové róbě. Stačí barvy přizpůsobit svému color typu a naturelu, zůstat u střízlivého a slušivého střihu a držet se sofistikovaných materiálů. Barvy nejlépe vyniknou právě na kouscích propracovaného, minimalistického střihu. Jestliže se i tak nehodláte vybarvit, zůstaňte u klasiky v podobě bílé, šedé, béžové a černé a intenzivní tóny ponechte doplňkům, jako jsou boty, kabelky a šperky.

Zjistěte, jaký jste barevný typ

Pro výběr vaší nejpříhodnější barvy je klíčová barva vlasů a pleti. Jarní typ má obecně světlou pleť s broskvovým nádechem, blonďaté až světle hnědé vlasy, modré, zelené nebo oříškové oči a kůži, která se rychle opálí do červeného podtónu. Pro letní typ je typická pleť v barvě porcelánu, světlé vlasy s popelavým podtónem, růžové rty a tmavě modré či šedé oči. Dobře se opaluje a pleť často zhnědne do olivova. Podzimní typ se slonovinovou nebo broskvovou pletí, rezavými nebo kaštanovými vlasy a modrýma či zelenýma očima má sklon k tvorbě mateřských znamének a málokdy se pěkně opálí. Zimní typ má rovnoměrně světlou nebo naopak tmavou pleť, tmavé vlasy a oči v odstínech hnědé nebo tmavě šedé, výrazné červené rty a rychle se opálí do hnědého odstínu.

Základní kameny

Zkuste se zařadit co nejblíže danému typu a založte svůj šatník na několika základních barvách, které vašemu typu sedí, ty pak doplňujte podle nálady a pocitu. Ale je to jen návod, v podstatě jde hlavně o to, abyste se v konkrétní barvě cítila dobře vy sama, pak vám to bude jistojistě slušet!

ZDROJ: https://vlasta.cz