Horní paže mají svá silnější a slabší místa, proto je i péči o ně nutné věnovat čas. Abyste se nestyděla obléknout si v létě tílko, cvičte tricepsy a mažte se po celý rok zpevňujícími krémy nebo séry. A když vám tahle péče nepomůže, pořiďte si tuniku, tričko, šaty nebo kimono s netopýřími, tedy rozšířenými rukávy.

Některé čtenářky Vlasty si v oblečení od netopýrů libují…

Paní Dana nám napsala: „Netopýří rukávy mě baví. Mám pocit, že dost schovají, ale přitom můžou být seshora rozstřižené, takže díky prostřihu odhalím i ramena a kousek kůže na rukou, tam, kde jsou ruce ještě v pohodě. Já mám poměrně široké boky, takže mi široké rukávy trochu kompenzují i jejich šířku. A když si přes dlouhou tuniku s netopýřími rukávy vezmu pásek, figura je proporčně o dost lepší, než ji vnímám svlečená… Takže netopýří rukávy doporučuji všemi deseti i holkám, které mají paže ještě pevné, ale matička příroda jim nadělila vespod.“ Je vidět, že si Dana s módou tyká a přestože, jak sama říká, nemá dokonalé křivky, umí to skvěle zamaskovat. Vezměte si její rady k srdci a dejte netopýřím rukávům šanci.

A jiné by si ho na sebe nikdy nevzaly!

Některé čtenářky však byly ve svých názorech radikálnější. Mirce se prý netopýří rukávy líbí, ale vadí jí, že si přes ně v zimě neoblékne teplejší bundu, protože se do ní rukávy nevejdou. Řešením může být bunda s podobným střihem, jako má spodní tunika nebo top. Anetě netopýří rukávy nevadí, pokud daný kousek oblečení lehce kopíruje siluetu a člověk v něm moc „neplave“. To se dá vyřešit pomocí pásku nebo třeba projmuté vesty či kardiganu přes. Simona si zase myslí, že netopýří rukávy nemusí slušet každému, ona sama by si prý na sebe takovou halenku nikdy nevzala, protože by si připadala jako „balón“. A Zuzana nám rovnou napsala, že strašnější střih neexistuje! Nejlepší službu podle ní prokáže vhodně nastylizované modelce s velikostí 34 a prsy velikosti 1.

Jak je nosit?

Pokud je něco v módě tak výrazné, jako jsou právě netopýří rukávy, nepotřebuje to další přehnaný styling. Nechte rukávy vyniknout s jednoduchými kalhotami, džínami nebo minimalistickou sukní. Šperk postačí jeden. Například masivní náušnice nebo dlouhý jemný šperk na krk. Kabelku zvolte rozhodně do ruky či přes rameno v podobě crossbody tašky.

A co si o netopýřích rukávech myslíte vy?

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články