Malá a praktická

Kdysi jsme s sebou vláčely, tedy většinou my dámy, obrovské naducané peněženky, ve kterých bylo možné najít všechno. Karty, fotky, lístky do MHD, žvýkačky… Dneska jsou trendy cross body kabelky, do kterých se takhle naditá peněženka nevejde, často míváme problém i s větším telefonem. Proto se zmenšily i peněženky, i když někdo nedá na starou dobrou klasiku dopustit. Většinou nám ale stačí peněženka, do které se vejde pár bankovek a nejdůležitější karty. Velmi populární jsou také speciální peněženky pouze a jen na karty, a také vizitkáře. Ty ušetří místo v běžné peněžence a vy po nich sáhnete jen ve chvíli, kdy je opravdu potřebujete. Pokud ovšem chcete mít všechny vizitky, karty a hotové peníze při sobě, určitě oceníte peněženku, která disponuje celou řadou kapsiček. Dámy často nosí peněženku s průhledným okénkem, kam lze vložit malá fotka manžela nebo dětí.

Sázka na kvalitu

Vybíráte-li si novou peněženku, určitě se vyplatí sáhnout po kůži nebo její kvalitní napodobenině. Kožená peněženka by měla vydržet pár let, protože kůže je velmi odolný materiál a navíc při častějším používání změkne, takže je i příjemná do ruky. Můžete si ale pořídit i peněženku látkovou, z impregnovaného papíru, umělohmotnou, záleží čistě na vašem vkusu. Důležitý je také typ zapínání, jako nejpraktičtější se jeví zip. Pokud ovšem neshromažďujete drobné, můžete si pořídit peněženku se zavíráním na cvoček či patent, nebo jenom volně přeloženou.

Červená přitahuje peníze

Mezi lidmi se traduje pověra, že červená peněženka přináší štěstí, a tím pádem i peníze. Pokud by tomu tak skutečně bylo, muži by byli v nevýhodě, neznám totiž žádného chlapa, který by při placení ohromil personál restaurace nebo paní za kasou rudou peněženkou. Peněženku většina z nás volí v nějaké umírněnější barevné variantě, která bude slušet každé kabelce. Kromě jednobarevných peněženek zažívají boom i peněženky s potiskem nebo ozdobami typu nýtků, cvočků nebo korálků. A nemůžeme opomenout napodobeniny hadí nebo krokodýlí kůže, takové peněženky na sebe pořád strhávají pozornost.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články