Halenka je jedním ze základních stavebních kamenů nejen jarního a letního šatníku. Nebojte se experimentovat s barvou a střihem. Perfektní jsou ty halenky, které se nemusí nutně žehlit, stačí jen po vyprání vyklepnout, pověsit na ramínko a suché pak uklidit i s ramínkem do skříně. Nabízí se lehoučká bavlnka, viskóza a krep, příjemné je samozřejmě hedvábí, modal a len.

Že je trochu průhledná?

Ano, tenký materiál bývá trochu průsvitný. A transparentní halenky a blůzky jsou velkým hitem letošního jara. Abyste si takovou halenku mohla dovolit, i když je vám přes padesát a máte nějaké to kilo navíc, musíte si pod ni obléknout perfektní podprsenku, která padne jako ulitá. Nebo tělové tílko, ale dostatečně kvalitní. V obyčejném vroubkovaném nátělníku mnoho parády nenaděláte! Lépe bude vypadat hladká, tělová podprsenka se širokými ramínky a obvodem, která se vám nebude nikde zařezávat. Transparentní halenka vyžaduje také vysoký pas kalhot nebo sukně, na bokovky rovnou zapomeňte. Kalhoty a sukně s vysokým pasem vytvoří lichotivou siluetu, skryjí faldíky na břiše i na zádech.

Potisky hrají prim

Nádherné jsou lehoučké halenky s potiskem. Jaro hýří květinami a zelenými listy, ale můžete sáhnout po ověřené klasice – puntíky a proužky slaví velký boom. Nosí se i abstraktní pestrobarevné potisky, výjevy z džungle či pralesa nebo drobný písmenkový potisk. Vesele potištěné halenky nejlépe vyniknou v kombinaci s úspornějším spodkem, ať už barevně, nebo střihově.

Zastrčte ji do kalhot

Chcete-li se cítit komfortně a sexy i v případě, že jste zavalitější postavy, pořiďte si halenku volnějšího střihu. Ta by vás neměla táhnout přes prsa, neměla by se nikde rolovat ani obepínat tělo. Abyste si nepřipadala jako almara, vsaďte třeba na lodičkový výstřih do gumičky, kdy můžete nechat vykouknout jedno nebo obě ramena. Nosí se i halenky propínací, ve verzi s légou nebo hladké bez zapínání. Halenku můžete zastrčit do kalhot či sukně celou nebo jen ležérně v přední části. Častější však je nosit halenku volně a siluetu případně zvýraznit tenkým páskem nebo třeba lehkou projmutou vestou. Máte-li větší prsa, pak noste halenku s výstřihem do V a hladkého střihu, vyhněte se modelům s řasením.