Rozhodně nechceme, jak se říká, házet všechny do stejného pytle, ale opravdu mnoho mužů má potřebu se s přibývajícím věkem poohlížet po mladší partnerce. A když jsou ti muži slavní a ženy po celém světě jim padají k nohám, bývá tenhle nešvar ještě častější. Ovšem ne všichni muži pochopitelně touží po dvacetiletých modelkách a opouští své rodiny.

Těžký osud

Například irský herec Pierce Brosnan (68), který je ztělesněním nestárnoucího elegána a gentlemana, je toho zářným příkladem. Na svém kontě nemá žádné milostné skandály, nevěry, dramatické rozvody či rozchody. Jedenáct let byl ženatý s australskou herečkou Cassandrou Harris, která po tříletém boji zemřela na rakovinu vaječníků. Měli spolu syna Seana a Pierce adoptoval její dvě děti z předchozího vztahu – Charlotte a Christophera. Bude to devět let, co na stejnou nemoc jako jeho první manželka zemřela i adoptivní dcera. Život se s ním zkrátka vůbec nemazlil.

Láska na celý život

Přestože po ztrátě manželky už ani nedoufal, že by se mohl znovu zamilovat, o dva roky později potkal na plážové párty v Mexiku novinářku Keely Shaye (58), se kterou se deset let po smrti Cassandry oženil. S Keely mají dva syny Dylana a Parise. Jejich vztah trvá téměř třicet let a oba jsou stále zamilovaní a maximálně šťastní. Pierce se tak může pochlubit jedním z nejstabilnějších manželství Hollywoodu.

Na svém oficiálním Instagramu také velmi často sdílí jejich společné fotografie, kde své manželce vyznává lásku a píše, jak moc je krásná. Přestože Keely v posledních letech bojuje s kily navíc a několikrát byla i veřejně kritizována právě kvůli své váze, Pierce má stejně oči jen pro ni. Manželka ho dokonce doprovází i na natáčení po celém světě. A to ne proto, že by ho chtěla hlídat, ale proto, že prý nechtějí trávit čas odděleně.

Nádherný manželský pár se navíc velmi intenzivně věnuje dobročinnosti. Pomáhají budovat školy v Tibetu a darují peníze pro boj s rakovinou a AIDS.