Díky pilířům šatníku se dokážeme obléknout během několika málo minut, a to i v případě, že zrovna vstaneme levou nohou napřed. Jednoduché bílé nebo černé tričko, tmavé jednořadé sako, modré džíny bez zbytečných příkras, malé černé a bílé tenisky to jistí za každé situace. A samozřejmě bílá košile.

Dámská verze bílé společenské košile

Stabilní klasika, tedy límeček, manžety na jeden knoflík a jednoduché zapínání, délka na boky a lehce projmutý střih… Takovou bílou košili zřejmě užijete po mnoho let, i když na ni přijde řada třeba jen párkrát do roka. Pokud vsadíte na kvalitu zpracování a nadčasovost, máte vystaráno. Můžete ji obléknout ke kostýmu, ale i k džínám se sáčkem, byznys look zůstane zachován. Když si bílou košili klasického střihu zastrčíte do plátěných kalhot a necháte jeden cíp vpředu ledabyle vykukovat, ohrnete nohavice a na nohy obujete tenisky, vznikne ležérní outfit do města i do parku.

Běloskvoucí, dokonalá

Bílá košile se vyjímá pod pletenou retro vestou, kardiganem na knoflíky nebo třeba pod šatovou sukní, která slaví velký návrat na módní scénu. Sluší jí i kalhoty nebo sukně s laclem a nadčasové overaly. Vždycky je třeba mít na paměti, že bílá musí být opravdu bílá, a pokud košili třeba jen zlehka „zaperete“, patří do kontejneru s textilem. Rozpárané švy a vyčuhující nitě také nenadělají mnoho parády, o žmolcích nemluvě. Prostě bílá košile musí zářit ve své dokonalosti. Myslete také na to, aby se snadno žehlila, protože prát ji budete muset opravdu často.

Prodloužená

Velký úspěch zaznamenala bílá košile prodloužené délky ve stylu tuniky nebo kratších propínacích šatů. Nosí se nejen projmutý střih, ale i košile do áčka, střižené pod prsy nebo s kanýry a volány po celé délce. Těmto variacím sluší obyčejná světlá džíska nebo zkrácené bolérko přes, úzké nohavice a jednoduché plátěné tenisky, sneakersky na surovce, bagančata nebo nazouváky. Pozornosti se dostává znovu i kontroverzním odlehčeným crocsům a espadrilkám. A novinka pro letošní jaro? Dlouhá košile à la šaty, ale bez rukávů, kterou lze nosit jako kardigan přes tílko, tričko, přízový svetřík.