Jak jinak vybírat plavky, než podle typu vaší postavy? To dá rozum, ne každý se bude cítit dobře v titěrných bikinách, stejně tak jako někdo jiný v objemných plavkách zvaných tankiny. Ať máte postavu takovou nebo makovou, nezoufejte. Pro každou z vás se najdou plavky, ve kterých se budete cítit dobře.

Příroda vám nahoře „nadělila“

„Pokud máte postavu s výraznější horní částí těla, je dobré od ní odvést pozornost. Stejně jako u klasického outfitu si lze jednoduše pomoct tím, že oproti vrchnímu dílu zvolíte nápaditější ten spodní. Skvěle poslouží pestrobarevné vzory na bikinových kalhotkách, řasení a další aplikace. Vrchní díl pak vyberte naopak jednobarevný s co nejjednodušším střihem a v tmavších barvách“, radí stylistka Barbora Havlíková. „Ženy s mohutnějším poprsím by měly volit plavky se správnou oporou, dobrou volbou tak jistě nebudou špagetová ramínka a nevyztužené podprsenky. Krk a dekolt opticky pomůže prodloužit výstřih do V, velké NE jsou trojúhelníčky bez jakékoliv výztuhy nebo vrchní díl bez ramínek.“

Chcete odvést pozornost od spodku

Tak tady je potřeba postupovat přesně naopak. Spodní díl plavek noste méně výrazný, ideálně jednobarevný a v tmavším odstínu, určitě bez zbytečných aplikací. „Tím největším pomyslným peklem jsou zavazovací tkaničky na bocích. Ty totiž dodají další centimetry v bocích, a to v tomto případě není žádoucí. Ideální volbou jsou klasicky střižené kalhotky s vyšším pasem, které opticky prodlouží nohy,“ říká stylistka. „Vyřádit se ale můžete u podprsenky. Nebojte se květinových aplikací, vzorů, zajímavých střihů nebo třeba neonových barev. Skvěle poslouží i plavky s push-up efektem, který přidá na objemu v oblasti prsou. Chybu určitě neuděláte ani jednodílnými plavkami, právě naopak! Svou pozornost upřete na takové, které mají spodní část jednobarevnou v tmavším odstínu a vrchní ve výraznější barvě či provedení.“

Chcete schovat bříško

Jedna věc je, zda vaše bříško vůbec potřebuje schovat, druhá to, jak se cítíte. Pokud se na dvojdílné necítíte, žádný problém! Chytře střižené jednodílné plavky toho spoustu schovají, postavu hezky vytvarují a navíc ji i opticky prodlouží. V dnešní době je možné zakoupit si také plavky stahovací, které vytvarování postavy ještě více podpoří. Jednodílné plavky ale nemusí být vždy praktické, co se opalování týče. Proto jsou skvělou variantou tzv. tankiny, což jsou v podstatě dvoudílné plavky, které mají vrchní díl dlouhý jako tílko, které se dá při opalování jednoduše vyhrnout. Koukejte také po správných vzorech. Ideální jsou ty, které vedou odshora dolů, protože opticky prodlouží a zúží torzo nebo asymetrické vzory v oblasti bříška, ty totiž rozbijí objemnější plochu a opticky bříško zmenší.

Jak vyrýsovat chlapeckou postavu

Nejlépe začít zvýrazněním pasu. Dokážou to jednodílné plavky, které mají v oblasti pasu pásek nebo vzorovanou vsadku. Barbora Havlíková radí: „K vytvarování postavy přesýpacích hodin dopomůžou i tzn. monokiny. To jsou v podstatě jednodílné plavky, které jsou ale v oblasti pasu vykrojené tak, že zůstává pouze pruh mezi horním a dolním dílem v oblasti bříška.“ Milovnice bikin by pak určitě měly sáhnout po bokových kalhotkách se zavazováním na bocích. Přirozeně přidají objem a pas tak opticky zúží. Vrchní díl pak lze volit v podstatě jakýkoli. Postava bez křivek nemívá výrazné poprsí, proto je možné si dovolit i extravagantnější a zajímavé střihy.

Zdroj: Vlasta.cz Metropole Zličín

Související články