Plavky v celku hlásí úspěšný návrat na módní výsluní. Jsou stále žádanějším zbožím a výrobci se předhánějí ve variantách střihů, barev, kombinací. Svůj model si najde opravdu každá. Dobrá zpráva je, že za slušivý střih a dobrý materiál nemusíte utratit majlant. Navíc můžou plavky v celku hravě suplovat letní top. Stačí si přes ně přehodit tuniku nebo kolem pasu uvázat hedvábný šátek a klidně v nich můžete vyrazit i na obhlídku letoviska či procházku po promenádě.

Jak vybírat

Troufnete-li si na hluboký výstřih do véčka, budete vypadat vyšší a štíhlejší. Stejně tak zafunguje i vysoké vykrojení nohaviček. Máte-li objemnější hrudník, vyberte si plavky s kosticemi nebo jinou oporou živůtku, mnohdy stačí zpevnění pomocí švu pod prsy nebo nařasení. Chcete-li maskovat zadeček, pořiďte si model s nohavičkami nebo hezčí ženskou variaci se sukýnkou.

Malé černé

I mezi plavkami najdeme univerzální model, který by měla mít ve své letní výbavě každá žena. Mohou být zcela minimalistické nebo zdobené sponou, broží či drobnou výšivkou. Právě na těchto plavkách vynikne dokonalý střih, výrobci si pohrávají i se strukturou materiálu, zdobným lemováním, prostřihy a síťovinou. Novinkou jsou plavky s rukávky a hranatým výstřihem nebo ty s tunýlkem kolem krku a paspulkou v pase.

Rafinovaně

Kombinování s pestřejšími a nápadnějšími materiály lze odpoutat pozornost od problematičtějších částí postavy. Vsadkami nápadnějších materiálů na těch správných místech lze postavu šikovně dotvarovat.

Volány, asymetrie a řasení

Velkým hitem jsou jednodílné plavky na jedno rameno, které mají kolem výstřihu volán. Tento střih rozhodně upoutá pozornost a bude vám slušet, obzvlášť když máte v úmyslu zvětšit či zvýraznit vrchní objem. Platí, že pokud chcete upoutat pozornost živůtkem, zvolte nahoru pestré barvy, výrazné potisky, zdobení a na spodním díle použijte tmavě modrou nebo černou barvu. Lecos skryje řasení na břiše nebo boku. Díky podkasání se možná budete cítit lépe, než by tomu bylo v upnutém modelu.

Geometrie

Pomocí geometrie můžete svým proporcím hodně pomoci. Výrazný příčný proužek v pase vytvoří iluzi vosího pasu, podélné lampasy vytvarují siluetu, asymetrické příčné pruhy lecos zamaskují.

ZDROJ: časopis Vlasta