Retro plavky sluší mladým dívkám i zralým ženám, lichotí postavě, zvýrazní pas a jsou mega moderní.

Vybírejte dobře

Vysoký pas má dokonalý efekt, pokud vychytáte správnou velikost. Kalhotky nesmí být příliš těsné. Ideální je sáhnout po variaci s širším lemem, bez zaškrcující gumičky, kdy vršek kalhotek tvoří vsadka z velmi pružné látky nebo povolovací pásek. Někdy bývá lem v pase nařasený nebo třeba vpředu otočený, překřížený, vzniká tak i jakási střihová ozdoba, která má praktickou funkci.

Jak opticky zúžit boky

Jestliže máte širší boky, vyberte si kalhotky s vysokým pasem a s širokými kontrastními lampasy na bocích. Nebo takové, které mají látku na bocích průsvitnou. Zafungují i podélné proužky, drobný potisk, vyšší vykrojení nohaviček. Chcete-li ubrat pár centimetrů v pase, noste plavky s širším opaskem.

Sukýnka na sport

Plavkové kalhotky můžou vypadat jako minisukně. Bývá našita jako volán ve spodní části plavek nebo jde o výrobek 2 v 1, kdy je sukýnka zavinovací, aby se v ní dalo pohodlně plavat a běhat. To je bezva vychytávka na plážové sporty, nemusíte být nervózní, že vykoukne něco, co nemá. Perfektní jsou také kalhotky s nohavičkami, které můžou vypadat jako cyklistické šortky. Dokonce se vyrábějí plavecké legíny v délce ke kolenům.

Střihové vychytávky

Výšku pasu si u plavkových kalhotek můžete upravovat pomocí zdrhovacích tkaniček na bocích. Chcete se dokonale opálit? Pak si boky kalhotek stáhněte, co to půjde. A na cestu do vody nebo pro občerstvení stačí tkaničky povolit a kalhotkám vrátit původní tvar. Máte-li na sobě kalhotky s nohavičkou, když si přes podprsenku přehodíte volnou podkasanou halenku, můžete vyrazit i do plážového baru.

ZDROJ: časopis Vlasta