Pamatujete si na zlatá šedesátá? Bardotka v plavkách až nad pupík vypadala božsky. Ve vlasech šátek, s pasem jako vosa, dokonalé… Takhle nějak můžete vypadat i vy, pokud si pořídíte plavkové kalhotky s vysokým pasem. Musíte však vychytat velikost, i vysoký pas se může zařezávat, když vám budou kalhotky příliš těsné. Ideální je sáhnout po variaci s širším lemem, bez zaškrcující gumičky, kdy vršek kalhotek tvoří vsadka z velmi pružné látky. Někdy bývá takový lem nařasený nebo třeba vpředu otočený, překřížený, vzniká tak i jakási střihová ozdoba, která má praktickou funkci.

Zkuste opticky zúžit boky

Jestliže máte almaroidní spodek, nezoufejte. Vyberte si kalhotky s vysokým pasem a s širokými kontrastními lampasy na bocích. Nebo takové, které mají látku na bocích průsvitnou. Zafungují i podélné proužky, drobný potisk, vyšší vykrojení nohaviček. Chcete-li ubrat pár centimetrů v pase, noste plavky s širším opaskem.

Sukýnka a nohavičky pro povislý zadeček

Plavkové kalhotky můžou vypadat jako minisukně. Bývá našita jako volán ve spodní části plavek nebo jde o výrobek 2 v 1, kdy je sukýnka zavinovací, aby se v ní dalo pohodlně plavat a běhat, přitom zakrývá půlky vykukující zpod kalhotek. Takový spodní díl využijete i při plážových sportech, kdy si nemusíte dávat pozor, zda se vám kalhotky nezařízly při pohybu na zadku. Perfektní jsou také kalhotky s nohavičkami, které můžou vypadat jako cyklistické šortky. Dokonce se vyrábí i plavecké legíny v délce ke kolenům, v těch se ale na pláži příliš neopálíte.

Střihové vychytávky

Výšku pasu si u plavkových kalhotek můžete upravovat pomocí zdrhovacích tkaniček na bocích. Chcete se dokonale opálit? Pak si boky kalhotek stáhněte, co to půjde. Vleže na dece nebude vaše proporce nikdo studovat. A na cestu do vody nebo pro občerstvení stačí tkaničky povolit a kalhotkám vrátit původní masivní tvar. Máte-li na sobě kalhotky s nohavičkou, když si přes podprsenku přehodíte volnou podkasanou halenku, můžete vyrazit i do plážového baru bez nechtěné pozornosti okolí. Nebo si přes plavky natáhnout síťovanou tuniku, pod kterou budou kalhotky s nohavičkou vypadat jako klasické šortky.

ZDROJ: Autorka je módní redaktorka