Možná jste začala řešit až teď, na poslední chvíli, že vaše figura není do plavek úplně v cajku. Co si budeme povídat, leccos se dá ještě zachránit, ale… Pokud se necítíte na bikiny a i plavky vcelku kopírující křivky vám nepřijdou moc v pohodě, vyzkoušejte stále oblíbenější tankini.

„Tankini jsou dnes dostupné v řadě stylů, najdete modely hravé, sportovnější, ale i velice elegantní. Často mají integrovanou podprsenku a poskytují tak dostatečnou oporu i dámám s většími ňadry. Lichotivé střihy šikovně skryjí nedostatky postavy. Tento typ plavek je navíc také opravdu pohodlný,“ dává tip Jana Vytisková z Blancheporte.cz.

Tankini jsou boží

Jde vlastně o dvoudílné plavky, kdy vršek netvoří klasická podprsenka, ale zajímavý plavkový top. Ten může být střižený pod prsy, nařasený na bocích nebo břiše, rovného nebo áčkového střihu, ale klidně zavinovací či na knoflíčky, fantazii výrobců se meze nekladou. Pro silnější dámy je vhodný třeba top na bocích podkasaný a s širokým lemem nebo vázačkou.

Silnější spodek? Není problém…

Máte-li silnější stehna a zadek větší, než by vám bylo příjemné, pořiďte si tankini ve stylu minišatů. Ty skryjí vše, co je třeba, a opticky zformují postavu. Kalhotky můžete nosit vykrojené a při opalování si šaty jednoduše vyhrnout nebo zvolit plavkové kalhotky s delší nohavičkou. Překvapením sezóny jsou dokonce plavkové legíny v délce po kolena, které vypadají trochu jako neopren, ale ženám, které se stydí za dolíčky ve stehnech, mohou u vody zvednout sebevědomí.

Bacha na nepravidelné opálení

Kromě toho, že lichotí každé postavě, tankini vás ochrání před spálením v partiích, kde by vám to mohlo být sakra nepříjemné. Není horšího pohledu než na zaopálené faldy na břiše a zádech. A když se potom natáhnete na deku a tělo se na zemi „rozloží“, vypadáte jako pravidelně pruhovaná zebra.

Nebojte se letos k vodě, tankini zachrání, co půjde, cestou ke kiosku si přes ně v nejhorším uvážete pareo nebo přehodíte župan až na zem.

ZDROJ: Autorka je módní redaktorka