S otvorem na culík

Nosíte rády čepice? Já tedy moc ne, když už na čepici dojde, potřebuji takovou tu s otvorem vysoko na temeni, abych jím mohla vystrčit culík. Nebo hodně dlouhou, jako pro Marge Simpsonovou, aby se mi pod ni vešel drdol. Mám vlasy dlouhé do půli zad a culík vytvořený ve spodní části hlavy mi vadí, tím pádem trochu bojuji i s helmou na kolo nebo na lyže.

Zatepleno

Ať už má čepice bambuli, nebo ne, za chladného počasí je nepostradatelným doplňkem. A jak říká můj kamarád Dan, podotýkám, že holohlavý, nejvíce tepla uniká z těla právě hlavou. I proto má nasazenou nějakou hučku celý rok. Předpokládám, že většina našich čtenářek vlasy má, ale i tak je v třeskutých mrazech třeba nasadit čepici. Trochu vám možná pocuchá účes, ale vyhnete se tak nastuzení nebo zánětu ucha.

A jaké čepice letos frčí?

Pletené a barevné, s chlupatou bambulí, někdy odepínací, a s fleesovou podšívkou. Nebo přízové, v minimalistickém provedení, v tlumených barvách a bez zbytečných ozdob. Nosí se i pletené barety a kloboučky, které ladí s elegantním outfitem, nebo sportovní čepice ve stylu aviatické kukly či retro čepice na způsob „debilky“ z osmdesátek, tedy s ohrnutým a zvýrazněným spodním okrajem. Samostatnou kapitolou jsou čepice s naznačeným kšiltem nebo s prodlouženým zadním dílem, aby vám netáhlo na krk.