Ženy s menším poprsím asi zamáčknou slzu – opticky zmenšovat prsa jim přijde jako science fiction. Ale všechny přece víme, že nikdy nebudeme úplně spokojené se svojí vizáží. A tom vědí své i ty s většími ňadry. Mít extrémně bujné vnady s sebou přináší nejen často nepříjemné pohledy mužů, ale také zdravotní problémy a překážky třeba při sportu. Nehledě na to, že na některé moderní střihy topů a šatů můžou vyvinutější ženy rovnou zapomenout!

Opticky i dvě čísla dolů

Zmenšující podprsenky sice prsa nezmenší doopravdy, ale aspoň naoko. Velká prsa totiž sluší štíhlým a vysokým postavám, nebo plnoštíhlým kráskám s postavou přesýpacích hodin. Pokud se vaše figura změní v „jablko“, tedy když velká prsa plynule přecházejí ve velké břicho, a k tomu máte zadek máte jako dva kmínky, budete vypadat daleko mohutněji než leckteré otylejší ženy, které mají prsa malá.

Co je menší, to je hezčí?

Minimizery, neboli zmenšující podprsenky, mají speciální střih, díky němuž se poprsí opticky zmenší o jednu až dvě velikosti. Košíčky bývají ušity z nepružného materiálu, který dokáže ňadra zformovat do optimálního tvaru. Prsa vám z nich nesmí vypadnout a košíčky je nesmí ani nikterak porcovat nebo deformovat. Prsa nesmí vytékat ani do podpaží. Zamezí tomu hlubší košíček, který pojme celé prso. Pokud má podprsenka kostice, i ty musí obejmout celé ňadro a končit musí až v podpaží.

Pro dokonalý tvar

Aby podprsenka plnila svůj účel, musí skvěle padnout. Pro velká prsa jsou nejlepší nevyztužené podprsenky s bočními dílky, které přechází do ramínek. Tyto dílky drží ňadra ve středu a brání jim rozlití do stran. Některé modely mají uvnitř košíčků pohodlné tylové vypodložení. Široká ramínka pomáhají rozložit váhu prsou, a tím odlehčí vašim zádům i ramenům. Ideální jsou vypodložená a měkká ramínka, která se do ramen nezařezávají. Při výběru zmenšující podprsenky dbejte i na výběr správného obvodu. Podprsenka musí pevně objímat hrudník. V žádném případě nesmí vylézat k lopatkám. Když je totiž podprsenka volná, prsa klesají, postava vypadá plnější a není tak souměrná.