Většina z vás určitě vlastní nějakou outdoorovou funkční bundu, která je nepromokavá a odolá i větru. Moderní funkční oblečení už dávno nemusíte nosit jenom na túry, dají se v něm v pohodě absolvovat i procházky městem.

Zdroj: Youtube

Funkční oblečení do města

„Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení,“ pravý známé norské přísloví. Když si na sebe v období plískanic a dešťů obléknete nepromokavou svrchní vrstvu s kapucí, nemusíte se zabývat ani deštníkem. Nevzhledné bundy a neforemné pláštěnky vhodné maximálně do lesa jsou naštěstí ty tam – voděodolnými materiály se pyšní také elegantní městské kabáty, které si s těmi flaušovými v ničem nezadají. Dnešní široká nabídka nepromokavého oblečení umožňuje sladit outfit tak, že je funkční a zároveň stylový. I ve městě tak můžete vypadat elegantně a přitom zůstat v suchu.

Jaký zvolit vodní sloupec?

Vodní sloupec označuje míru nepromokavosti oblečení, tedy kolika milimetrům na metr vody je materiál schopný odolat, pokud byste tuto vodu postavili do sloupce nad sebe. Platí proto, že čím vyšší číslo je na výrobku uvedeno, tím lepší má odolnost proti vodě. Není třeba se však za každou cenu hnát za tím nejvyšším údajem, pro kabát nebo bundu, které budete využívat spíše ve městě a ne v dlouhodobě exponovaném terénu, bude stačit vodní sloupec 15000 mm.

Pláštěnka nebo deštník?

Moderní pláštěnky ve stylu ponča se u žen těší velké oblibě. Nejsou totiž vůbec nudné, výrobci se letos opravdu vyřádili. Kostka, kytky, abstraktní vzory, v kapkách deště můžete tančit oblečená do barevných kreací. Stejně tak se už dávno nenosí černé deštníky. Ale u deštníku nejde ani tak o barvu, jako o kvalitu. Určitě jste zažila zklamání, když vám trochu fouklo do reklamního deštníku a ten se okamžitě otočil naruby. Naštěstí existují výrobci, kteří sází na kvalitu a vyvinuli systém, kdy je deštník bytelný natolik, že ustojí rychlost větru až 120 km za hodinu. A to je co říct!

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články