Jaké vyplétané šaty se nosí?

Zdroj: Youtube

Pletené šaty zahřejí, příjemně se nosí, nikde neodstávají a tak nějak přirozeně respektují linie postavy. Chcete-li si jejich komfort dostatečně užít, noste pod ně vyšší bavlněné kalhotky a braletky, ideálně s vrstvou tvořenou příjemným nátělníkem. Ovšem některé úplety jsou příjemné i na holé tělo, výběr je opravdu jen a jen na vás.

Dáte přednost jemné přízi nebo hrubé pletenině?

Úpletové šaty mohou být velmi jemné, kopírující ženské křivky, strečové z heboučké příze, ale nosí se i klasické dlouhé svetry, ke kterým můžete natáhnout nohavice nebo je nosit se silnějšími punčocháči právě jako šaty. Druhá varianta se hodí spíše na zimu, my se v redakci přikláníme k decentnějšímu pojetí úpletu. Často mívají povislý rolák, vysoký rozparek nebo zajímavě řešené rukávy. Velmi příjemně se nosí šaty z kašmíru s příměsí vlny nebo bavlny, vypadají luxusně, a pokud jim budete věnovat dostatečnou péči, budou vás provázet několik sezón.

Umírněná barevná škála

V nabídce úpletových šatů převládají přírodní barvy a zemité tóny. Nosí se i klasická černá v jejích mnoha podtónech, stejně tak i nude barva, lehounce smetanová a všechny odstíny šedé. Šik budete v lahvově zelené, temně modré nebo vínové, důležité je vybrat správný střih a délku, která podtrhne váš původ a nezničí celkový dojem.

Přemýšlejte o proporcích

Máte-li příliš silná stehna, volte raději volnější spodní část nebo přes šaty oblékněte delší vestu pod zadek. A určitě se vyvarujte zbytečných ozdob – proplétaných copánků a vlnek, nepřiměřených volánků a velkých ok, méně je v tomto případě opravdu více.

Jak nosit úpletové šaty?

1. S vysokými kozačkami a huňatým šálem

Vrstvěte pleteniny v neformálním stylu, pomozte si doplňky, jako je šála, pléd, rukavičky, zajímavá kabelka a dokonalé boty.

2. S páskem a kratším blejzrem

Vytvarujte postavu pomocí pásku a celkový dojem podtrhněte zkráceným sáčkem nebo propínacím svetříkem. Ladění tón v tónu je super volbou.

3. S legínami a džínovým bomberem

Street styl je stále trendy a k úpletovým šatům pasuje. Pokud si na nohy obléknete legíny, obujte si k nim robustní bagančata, chelsea boty na vysoké platfomě nebo kotníkové tenisky. Dokonalou vizáž zajistí stylové sluneční brýle a klobouček.

Zdroj: www.vlasta.cz YouTube.com

Související články