Pokud jste se v létě nezvykle odvázala a starosti kolem figury hodila za hlavu, tleskáme! Možná jste letos v parných vedrech překonala sama sebe a pohodlí zvítězilo nad zbytečnými obavami, zda si můžete ve svém věku některé kousky dovolit. Pokud jste sama uznala, že ano, máte vyhráno. Je jen na vás, v čem se cítíte dobře, nejste malá holka, abyste nevěděla, kde je vaše hranice. A kdybyste náhodou tápala, odvaha vyzkoušet, kam až můžete zajít, se cení. Nosila jste transparentní a průhledné kousky a cítila se fajn? Pak je neodkládejte ani v babím létě.

Perfektní spodní prádlo

Abyste si průhlednou halenku mohla dovolit, i když je vám přes padesát a máte nějaké to kilo navíc, musíte si pod ni obléknout perfektní podprsenku, která padne jako ulitá. Nebo tělové tílko, ale musí být opravdu kvalitní. V obyčejném vroubkovaném nátělníku mnoho parády nenaděláte! Lépe bude vypadat hladká, tělová podprsenka se širokými ramínky a obvodem, který se vám nebude nikde zařezávat.

Vysoký pas to jistí

Na bokovky rovnou zapomeňte, transparentní halenka vyžaduje kromě jiného vysoký pas kalhot nebo sukně. Jen ten vytvoří lichotivou siluetu a skryje faldy na břiše i na zádech. Slušet vám budou kalhoty se sámky v pase a do nich zastrčená blůzka, ale i pouzdrová sukně, ve které si halenku nebo průhledný top podkasáte. Pokud budete nosit transparentní vršek přes slim džíny, vyberte si také ty s vyšším pasem a použijte třeba tenký pásek pro zvýraznění siluety.

Vrstvení vypadá skvěle!

Průsvitné materiály si přímo říkají o to, aby se na sebe vrstvily. A ženám s postavou, která odpovídá věku, vrstvení sluší. Nebojte se, že vám nadýchaná sukně přidá kila, když si vyberete správný top kopírující křivky, v jednoduchém provedení, můžete si pořídit kolovou šifónovou sukni v několika vrstvách i délkách. Pokud jste žena kyprých tvarů bez výrazného pasu, oblékněte si třeba overal a přes něj průsvitný kaftan, který nenápadně rozostří siluetu a decentně skryje nedostatky postavy.

Zdroj: vlasta.cz

Související články