Móda se stále opakuje, některé trendy přežijí dlouhou dobu a s jistou mírou inovace jsou tu s námi desetiletí. Jiné módní výstřelky časem opustí módní scénu, aby se po letech vrátily se vší parádou, oživené nějakým drobným detailem nebo případně zkombinované s jiným, na první dobrou nesourodým motivem.

Zdroj: Youtube

Barva: Podzimu vévodí metalíza

Jde-li o volbu barevných odstínů, letos si vybere každá. Zásadní je ale lesk! Metalickým odstínům samozřejmě vévodí drahé kovy, stranou ale nestojí ani pastelové a syté barvy. Vracejí se také blyštivé flitry a textilie nápadně připomínající alobal nebo termofolii. In je také lesklá napodobenina kůže nebo džínovina potažená vrstvou lesklého či matného laku. Večerním party pak vévodí materiály tkané z oslnivě třpytivých vláken.

Staronová silueta: Přesýpací hodiny

Návrat ke klasice. Oslava ženských křivek. Pastva pro oči… I takhle by se dal charakterizovat trend, který potěší také muže. Ryze ženská silueta ve tvaru přesýpacích hodin hlásí návrat! Boubelky nemusejí zoufat, právě jim totiž hraje do karet. Přestaňte se schovávat pod neforemnou vrstvou látek a vystavte na odiv vnady. Nápadně rozšířená ramena, útlý, až vosí pas a zvýrazněné boky, to je to, oč tu běží. Zvýraznění siluety pomůže široký nebo přímo korzetový pásek, který se po letech vrací na scénu. Vhodné jsou ale i subtilní a nenápadné opasky, které tělo opticky přestřihnou v přesně zvoleném bodě.

Související články

Bomber měl teď pár let pauzu

Skvělá zpráva ovšem je, že je zase zpátky, a s plnou parádou. Můžete si pořídit tuhle nadčasovou bundu s lemem na bocích v army stylu, džínovou nebo vyšívanou, koženou, saténovou či v boho stylu. Je téměř vyloučeno, abyste nenašla variantu, kterou unosíte. Bomber můžete kombinovat se společenskými šaty nebo kolovou sukní, nejlépe ale vyzní s dalším trendem podzimní sezony, se zvonovými nebo cullotes kalhotami.

Zvonáče a extra široké cullotes

Zvonové kalhoty rozšířené od kolen dolů evokují hippies éru a jsou vlastně hodně slušivé. Pokud tedy nemáte krátké a příliš silné nohy. Můžete je nosit s teniskami nebo mokasínami na surovce, elegantní krajkovou nebo saténovou variantu klidně s lodičkami.

Cullotes se od zvonáčů liší tím, že mají široké nohavice už odshora a většinou mívají zkrácenou délku do půli lýtek. Letos ale frčí tahle kalhotová sukně i v délce až na zem. Většinou mívají přední pruhy látky překřížené a nařasené, takže opravdu vytvářejí iluzi sukně. Oproti oblíbeným slimkám jsou tyto kalhoty velmi pohodlné na nošení, a přitom vypadají extravagantně.

Související články

Zapůjčeno od mužů: Kalhotový kostým

Klasický kalhotový kostým v tlumených a temnějších odstínech co nejvíce připomínajících pánskou klasiku, ze které vychází, letos oživí výrazněji střižená a modelovaná ramena, silueta projmutá v pase a širší či doslova volné nohavice kalhot. Sáčko může mít jednoduchou i dvouřadou fazonu. V kombinaci s klasickou košilí či blůzou bez límečku, stužkou nebo kravatou budete v moderním pánském looku překvapivě zatraceně sexy.

Kozačky do půli stehen? Proč ne!

Botám se budeme samozřejmě věnovat sólo, dnes jen malé připomenutí v rámci trendů. Tenisky na surovce i se subtilní podrážkou, mokasíny s lakovaným povrchem a zdobená bagančata budou naše nohy zdobit stále, ale na scénu se vracejí i jiné boty. Možná překvapivě to jsou kovbojské kozačky a jim podobné „mušketýrské boty“ do půli lýtek, s úzkou špičkou, typickým useknutým podpatkem a konstrukcí, která lýtko neobepíná. Mohou být kožené, džínové i plastové, výrobci se letos vyřádili.

A světe, div se, na pořadu podzimních dní budou slip on kozačky mířící vysoko nad kolena, někdy až téměř pod zadek. Ano, tyhle kozačky neobuje každá, k jejich nošení je nutné mít štíhlé nohy až do nebe. A opět přichází na řadu třpyt a lesk, takže kdo bude chtít být trendy za každou cenu, musí se připravit na reakce okolí. Nejen ty pozitivní…

Zdroj: vlasta.cz https://www.elle.com/fashion/trend-reports/a42864473/fall-2023-shoe-trends/ https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/fashion/a43805121/fall-shoe-trends-2023/

Související články