Ideální je mít po ruce bundu, která vás případně ochrání před deštěm, neprofoukne, a když je tepleji, složíte ji do větší kabelky nebo batohu. Jaké bundy jsou letos na podzim v kurzu?

Nesmrtelná parka

Na scénu se vrací oblíbená městská parka, velmi praktická bunda s délkou pod zadek. Horkou novinkou je pak lehoučká parka se šusťákovým efektem. Stále přetrvává obliba zemitých odstínů v čele s khaki, ale na rozdíl od předchozích let se nosí také barevné parky nebo zajímavě potištěné. Co se týče střihu, nosí se i výrazně širší a delší parky, třeba až do půli lýtek. Parka je typická stahováním v pase a na rukávech, přičemž zadní díl může mít prodloužený do cípu. Většinou mívá odnímatelnou kapuci nebo kapuci, kterou lze v případě potřeby zastrčit do stojáčku se zipem.

Bomber z letiště

Bomber je zase zpátky s plnou parádou. Jedná se o původně leteckou bundu v tradičním army stylu, tedy khaki, s odepínací kapucí a lemem na bocích. Nosí se ale i modely džínové, manšestrové, kožené nebo saténové, ať už s vytuněnou podšívkou, nebo bez. Je téměř vyloučeno, že byste nenašla variantu, kterou zrovna vy unosíte. Bomber můžete kombinovat se společenskými šaty nebo kolovou sukní, nejlépe ale vyzní s dalším trendem podzimní sezony, se zvonovými nebo cullotes kalhotami.

Shacket místo košile

Z anglického jacket vznikl shacket, vlastně košilová bunda. Jsou pro ni typické kapsy našité shora, většinou jako u sportovní košile na prsou, u prodloužených modelů pak také nenápadné postranní kapsy schované v postranním švu. Bundy mívají límeček nebo stojáček a zapínání na knoflíky, druky nebo poutka. Důležité jsou i manžety na rukávech, které nebrání ohrnutí. Některé košilové bundy mohou být projmuté, jiné můžete přepásat. Jedná se většinou o modely v délce pod zadek, do půli stehen nebo ke kolenům. Díky tomu, že má svrchník typický košilový střih, hodí se spíše k ležérnímu outfitu. Nejoblíbenější jsou samozřejmě oversize modely z pevnější a hřejivé tkaniny nebo rovnou ty se zateplenou podšívkou.

Zdroj: vlasta.cz

Související články