S extra robustní podešví

Tyhle boty vyniknou nejlépe v kontrastu s užšími kalhotami, legínami nebo rovnou nohama v punčocháčích. Máte-li dost odvahy, obujte je třeba k volánkových šatům po kotníky nebo plisované sukni. Traktorová podrážka přitom není jen na efekt, ale právě když napadne první sněhový poprašek, nebude vám to tak klouzat. Nosí se rovná podešev i různé varianty bytelných podpatků. Můžete si vybrat kozačky kotníkové, do půli lýtek nebo vysoké až pod kolena.

Zimní verze tenisek

Tenisky jsou fenoménem dnešní doby, tak proč si je neužít i v zimě? Renomované značky i ty méně známé přichází se zateplenými teniskami, ať už přímo s vnitřním kožíškem, nebo membránou. Důležitý je především svrchní materiál, který bývá rovnou pogumovaný nebo mívá jinou úpravu nepropouštějící vodu. Oblíbené jsou také celokožené tenisky v různých barevných obměnách.

Šněrovací kozačky

Ani klasickým kozačkám se šněrování nevyhýbá. Ty vysoké mívají ke šněrování přidaný ještě postranní zip, aby se vám do nich jednoduše vklouzlo a abyste se nemusela do bot složitě utahovat. Moderní jsou kozačky s látkovou vsadkou a s dírkami lemovanými odlišnou barvou, jde o drobný detail, který dodá běžné botě šmrnc.

Pohorky do města

Dlouho byla tahle verze bot do města tabu. Nejdříve si srdce dívek a žen získaly typické farmářky, které je možné kombinovat i s umělými kožíšky nebo flaušovými kabáty, později se v městské džungli začaly objevovat i variace na klasické pohorky i přes odpor módních guru. Ty se s oblečením kombinují do jisté míry podobným způsobem jako klasické tenisky – snesou dlouhou sukni, vlněný kabát, péřovky, ale i džíny a teplákové kalhoty.