Střih do áčka

Ačkoli mají oba typy oděvů rozdílný původ, současná pelerína nebo pončo je vlastně pouhé označení pro identický módní kousek. Typický áčkový střih, tedy rozšiřující se shora až po spodní lem, délka pod zadek a níž, rukávy extra široké, naznačené nebo žádné… Pelerína často supluje městskou pláštěnku, někteří sportovní nadšenci si pořizují outdoorové varianty na kolo, horskou turistiku nebo sjíždění řek. Městské oblečení mívá čím dál tím častěji kapuci, jde o módní výstřelek, který zároveň plní svoji původní funkci.

Pleteniny

Velmi oblíbeným kouskem, především v zimě, je pletené pončo. Natahuje se přes hlavu, může být dekorované rolákem a třásněmi, cípaté nebo rovného střihu. Pod pletené pončo si můžete obléknout i další hřejivé vrstvy, systematickým navrstvením nic nezkazíte. Nosí se i hrubě pletená ponča, s vyplétaným vzorem nebo výrazným potiskem. V módě stále zůstává kostka a proužek, vrací se také oblíbený melír a copánky.

Na knoflíky nebo na zip

Peleríny mívají také všité boční kapsy a zapínání vpředu nebo po stranách. Ať už sáhnete po variantě na masivní knoflíky, druky či spony, nebo se přikloníte ke klasickému zdrhovadlu, bude se vám pelerína lépe oblékat. Zip můžete vyladit třeba s popruhem kabelky nebo ozdobami na kozačkách.

Dejte vyniknout spodním partiím

Áčkový střih přímo vybízí k tomu zvolit dolů uplé džíny, kaliopky nebo legíny a k nim vysoké kozačky nebo robustní šněrovací boty. Ale už dávno není pravidlem, že pokud volné nahoře, pak dole striktně obeplé, a naopak. K ponču si můžete obléknout i extrémně široké nohavice nebo zvonáče, outfit bude působit ležérně a cool.