Barevné ponožky se nosily už ve 20. letech minulého století. V poválečné éře je lidé dokonce kupovali víc než neutrální bílé, černé a hnědé. Dnes máte k dispozici nepřeberné množství doplňků, které dokonale podtrhují váš styl, a ponožky jsou speciálním kouskem.

Vždycky svá

Už delší dobu platí pravidlo: čím odvážnější, tím lepší. Originalita se cení nejen u mladých holek, i starší ročníky můžou vystoupit z davu. Vsaďte na ponožky s aplikacemi kamínků, cvočků, mašliček a volánů, frčí i kožešinové lemy nebo pírka. Když vám budou takové „skvosty“ vykukovat z nohavic, budete na jaře za hvězdu. Můžete tak inspirovat své nejbližší a pro rodinu pořídit identickou sadu fuseklí, vyladěnou k dokonalosti. Nosí se i síťované a transparentní variace, ponožky s kovovými odlesky nebo potištěné vašimi oblíbenými televizními hrdiny. Milovnice komiksů určitě zajásají, v tomhle ranku je výběr nepřeberný.

Vykasejte nohavice

Kratší kalhoty i ledabyle ohrnuté džíny v kombinaci s trendy bílými teniskami nechají pestrobarevné ponožky vyniknout. Ženy, které jsou rády středem pozornosti, musí téhle extravagantní módě dříve či později propadnout. Posledních pár let můžete vzorované ponožky na ulici vidět i v kombinaci s formálnějším oblečením, nosí se dokonce jako doplněk k lodičkám a sukni.

Vykukující ponožky však musejí vždy působit jako záměr, ne omyl. Měly by být samozřejmě v top stavu a ladit s oblečením. Pokud chcete ponožky vystavovat, ať už jen decentně vykukující zpod kalhot, nebo úplně odhalené v sandálech, vždy dbejte na to, aby nebyly seprané a vytahané, neměly díry nebo vytahané nitě a dobře padly střihem i velikostí. Při kombinování ponožky buď laďte s jiným detailem na outfitu, nebo nechte svůj ponožkový klenot vyniknout a oblečení zvolte v neutrálních barvách.

S čím je nosit?

Nikdy nešlápnete vedle, když si vezmete pestrobarevné ponožky k džínům nebo tmavým kalhotám a polobotkám. Pokud nosíte barevné kalhoty, sáhněte klidně po vzorovaných ponožkách, ale střídmějších odstínů. Příliš mnoho barev totiž outfitu škodí. K sukni a šatům můžete natáhnout rovnou podkolenky nebo nadkolenky. Tady ale začněte s tlumenými barvami a dejte si pozor na vzory – horizontální proužky zbytečně rozšiřují lýtka, stejně jako velké křiklavé obrazce.