Já osobně pár posledních let nosím menší messengery nebo velké ledvinky přes rameno a kabelkám jako takovým se vyhýbám. Prostě je mi příjemnější mít s sebou jen peněženku nebo pouhou kartu, mobil, doklady a maximálně rtěnku. Někdy si k miniaturní kabelce vezmu na záda batůžek, důležité osobní věci mám po ruce a na zádech třeba vrstvu navíc, knihu nebo čtečku. Větší kabelky, a že jich mám, se těší, až zase přijde jejich čas. Proto si v kabelce nepořádek udělat nemůžu. Ale ještě si dobře pamatuji, když se nosily velké kabely, jak neuspořádané byly jejich útroby. Přitom stačilo tak málo. Jste-li tedy milovnicí větších kabelek a jejich vnitřní systém nedáváte, nastavte si určitá pravidla a zkuste je dodržovat.

Pravidelná čistka

Denní úklid možná není třeba, ale po dvou třech dnech už si kabelka zaslouží trochu vyklidit. Stačí ji večer vysypat, vyházet všechny nepotřebné pokladní bločky, posmrkané kapesníčky a špinavé ubrousky, obaly od žvýkaček a nasbírané a do kabelky jen tak vhozené vizitky. Vysypané drobné patří do peněženky a kabelka se může zase nadechnout.

S kosmetikou chytře

Ideální je pořídit si miniaturní balení krému na ruce a parfém nastříkat do přenosného rozstřikovače nebo malého flakonku. Rtěnka moc místa nezabere, pudr si pořiďte v cestovním balení se zabudovaným štětečkem, stejně jde jen o nutný repas, kompletní líčení jste jistě zvládla před odchodem z domu.

Svazek klíčů

Velké přívěsky jsou krásné, ale do kabelky nepraktické. Výhodu mají spíše doma, když klíče hledáte při odchodu, velkou chlupatou růžovou kouli možná zmerčíte dřív, než podlehnete panice. Zredukujte i počet klíčů na ty, které opravdu denně používáte. Klíče od sklepní kóje nebo kolárny s sebou tahat nemusíte. Fajn jsou také malé připínací karabinky, když se je ve větší kabelce naučíte připínat třeba k zipu vnitřní kapsy, nebudete je ovíněná o půlnoci složitě lovit z kabelky.

Pořiďte si vnitřní rozdělovník

Tahle univerzální vsuvka do kabelky je super, můžete si v ní totiž nechat všechno podstatné a přendávat z kabelky do kabelky. Jen se samozřejmě nehodí do menších kabelek. Ale je to taková kápézetka, můžete ji mít připravenou pro rychlé sbalení, tedy i na služební cestu a podobně.