Hra se střihy

Prodloužená délka lichotí i ženám, které mají nějaké to kilo navíc. Široké rukávy nenápadně skryjí ochablé paže, áčkový střih nebo přestřižení pod prsy zase vyzmizíkuje nežádoucí „faldíky“ na břiše a bocích. Žabičkování v oblasti výstřihu je letos opět v módě, stejně jako vyšívané okraje a úzké stužky. Pokud chcete zachovat přirozenou siluetu, použijte úzký pásek. Také různě uvázané uzly a copánky působí mladistvě a dokážou podtrhnout váš styl.

Zacíleno na materiál

Volnější košile je velmi příjemným kouskem oblečení právě na léto. Materiály jako hedvábí, satén, bavlna nebo len se skvěle nosí a pro horké dny jsou jako stvořené. Můžete zvolit i kombinaci různých materiálů, originalitě a pohodlí se meze nekladou. Určitě zabodujete vrstvením několika typů tkanin nebo jejich překrýváním pomocí volánů a řasení.

Nebojte se barev

Tradiční puntíky, kostky a pruhy jsou stále v módě, ale nebojte se ani výstředností. Na výběru potisku si dejte obzvlášť záležet. Létu a košilím zvláště sluší květiny nebo etno motivy. Přidejte ještě nějaký masivní šperk, maličkou kabelku s třásněmi a kristusky nebo sandálky na klínku. A jestli chcete pohodový hippies dojem ještě umocnit, vetkněte si nějaký kvítek i do vlasů. Nosí se také potisky s výjevy z podmořských hlubin a pralesními zvířaty. Ale nebraňte se ani bílé, ta k létu vyloženě patří. Na minimalistické košili nebo blůzce vyniknou mnohem více drobné detaily nebo výstřední doplňky.

Co k dlouhé košili nosit?

Budou jí slušet úzké kalhoty nebo legíny, ale ani sukně není tabu. Jen je potřeba si uvědomit, že prodloužené košili sluší kratší spodní díl, tedy v případě sukně maximálně dlaň pod kolena, raději kratší. Ke košili tradičního střihu i vzoru můžete obléknout také džíny, bílé volné plátěné kalhoty nebo pestrobarevné capri. Takovou košili užijete i u vody, neboť perfektně supluje pareo, které se nosí přes plavky nejen na pláži, ale i v přilehlých barech. Čím průhlednější, tím lepší.