Nemůžete se zrovna chlubit ukázkovou výškou? Už ve škole jste se potýkala s tím, že jste moc dobře věděla, komu se přezdívá „ustřelený kecky“? Nezoufejte, některé kousky oblečení na vás možná nevypadají tak, jak byste si přála, ale věřte tomu, že „narostlé“ kamarádky si zase nikdy nedopřejí lodičky na jehlách. Zkuste se oblékat tak, abyste svůj výškový handicap minimalizovala, nebo ho alespoň využila a udělala si z něj přednost.

Zaměřte se na proporce

Nebojte se experimentovat s odvážnými texturami a střihy. Noste legíny nebo sukně z umělé kůže a k nim nějaký oversized svetřík s výrazným vyplétaným vzorem, v létě z jemné příze. Část svetru zasuňte do legín či za opasek sukně, abyste zvýraznila linii pasu. Nebo si oblékněte šaty střižené pod prsy a v délce dlaň nad kolena, k nim obujte střevíčky na vyšším podpatku nebo platformě, prodloužíte tak opticky nohy a budete působit celkově vyšší. Při výběru oblečení se dívejte na poměr délky, šířky boků a pasu, abyste se ujistila, že vaši postavu proporčně vyváží. Na konfekční velikosti zapomeňte a vsaďte na zrcadlo v kabince.

Podpatky to jistí, ale nemusíte je nosit pořád

Ano, vyšší podpatky vám logicky přidají centimetry na výšku, takže menším ženám lichotí. Ale nemusíte se na šteklích trápit každý den. Pro neformální outfit a proporcionální vzhled jsou například kalhoty s vysokým pasem úžasným způsobem, jak prodloužit tělo, a pak si snadno můžete obout robustní sportovní boty. Třeba tenisky na platformě, sandálky na nižším klínku nebo i ploché žabky.

Podélné pruhy dokážou divy

Proužky umí s figurou čarovat. Ne nadarmo s nimi módní návrháři a potažmo stylisté rádi pracují. Tak jako příčné pruhy umí dodat postavě proporce, zvýraznit pas a boky, ty podélné přidají pár centimetrů na výšku. Pořiďte si maxi šaty s jemným podélným pruhováním nebo vsaďte na sílu lampasů. Podobně zafunguje i dlouhý kardigan z jemné pleteniny s podélnými copánky nebo kimono s výrazně lemovanými okraji. Skvěle budou vypadat i šaty s dlouhou vázačkou nebo zavinovací sukně. Vše, co zvýrazní linii těla shora dolů a opačně, se počítá.

ZROJ: https://vlasta.cz