Lockdowvn, lockdown, lockdown… Tolik skloňované slovo posledních dní. Všichni máme v živé paměti, jak probíhal naposledy. Jedním z průvodních jevů byla a vlastně stále je možnost, nebo spíš nutnost, pracovat z domova. Někomu vyhovuje, jinému nikoli. Ale nemusíte být typický domácí povaleč, aby vás občas nebavilo zůstat celý den v pyžamu. Nebo se převléknout do pohodlného domácího obleku a zůstat zalezlá doma.

Zapínání na knoflíčky

Klasické pyžamo s košilí na knoflíčky, bavlněné, flaušové nebo z beránka, tak trochu v chlapeckém stylu, milujeme celý život. Když zvolíte správnou velikost, tedy do postele možná o číslo až dvě větší, budete spokojená. V takovém pyžamu můžete trávit celý den a nepřijdete si nepatřičně. Někdy bývají kalhoty a vršek jinak barevné nebo je pojí jedna linka, ale odlišují se vzorem. Poslední dobou se výrobci přiklání spíše k elegantnější variantě, pastelovým barvám a drobným proužkům a kostičkám, aby bylo na první dobrou jasné, že jde o dámský model.

Sametové nohavice a mikina přes hlavu

Takové sametové pyžamo vypadá spíše jako domácí tepláková souprava a bývá tak také používáno. Kalhoty mívají široké dlouhé nohavice, mikina často kapuci nebo rolák. V pase bývají na gumu nebo mají pružný rantl, aby vás nic neškrtilo. Ozdoby jako nášivky na prsou nebo vyšívané lemy výstřihu a rukávů působí něžně a žensky.

Trenýrky a volné tričko

Na spaní super, přes den jen tam, kde se nešetří energií. Nebo pro vysloveně horkokrevné jedince. Pyžam se zkrácenými nohavicemi je v obchodech dostatek, ale můžete to vyřešit i zápůjčkou velkého trička od manžela, bombarďáky to chce samozřejmě svoje.

Noční košile a župan

Sexy noční košilka není na den to pravé ořechové, snad ani se županem, ale taková bavlněná klasika po kotníky nebo přes legíny může hravě suplovat domácí komplet. Když si přes košilku vezmete froté župan nebo přízový kardigan, budete se cítit báječně. Moderní jsou také plyšové domácí overaly, menší problém vyvstává ve chvíli, kdy ležíte doma se střevní chřipkou.