Kabelky s řetízky kralují nejen přehlídkovým molům. S večírky to zatím stále není slavné, ale pokud se nějaké party i přes nepříjemná společenská omezení zúčastníte, schválně se rozhlédněte kolem. Většina přítomných žen se bude jistě pyšnit kabelkou ozdobenou řetízkem. A nemusí jít nutně jen o značkové modely.

Jdete do značkové, nebo dáte přednost domácí tvorbě?

Ikonická kabelka Chanel na tenkém řetízku spatřila světlo světa už v roce 1955, větší kabelku s mohutným kovovým popruhem uvedl na trh italský módní dům Bottega Veneta teprve před pár lety. Řetízkovými modely se inspirují i módní řetězce, ale pokud nechcete utrácet za novou kabelku nebo máte doma takovou, která si tu a tam ozdobu zaslouží, můžete si koupit řetízek coby popruh přes rameno nebo jen do ruky v galanterii. Občas ho ke kabelce připnete, dodáte jí večerní šmrnc nebo třeba rockerský nádech a po odepnutí řetízku ji můžete používat na běžné nošení. Samozřejmě s řetízkem z galanterie nezabodujete u módní policie, ale o to přece v našem každodenním životě nejde.

Spousta variant nošení

Pořídit si můžete malou kabelku přes rameno, s řetízkem, který ji na rameni udrží, ale nebude nikterak dominantní. Milovnicím extravagance se nabízí velké kabely s pořádně masivním řetězem, ať už místo ucha, nebo rovnou s popruhem. Trendy jsou také messengery se stylovým řetízkem, který se perfektně vyjímá nošený napříč přes trup, nebo stále velmi moderní ledvinky.

Ledvinku můžete nosit klasicky v pase, přes rameno nebo jako messenger, řetízkový popruh se k nošení napříč přímo nabízí. Na večer je velmi elegantní menší psaníčko s jemným řetízkem, který si můžete omotat kolem zápěstí namísto náramku. Ale pozor, pokud zvolíte takové psaníčko, vynechejte ostatní šperky, aby se ve výsledku netloukly. Řetízek také může lemovat poklop nebo zip, může viset v několika řadách jako náhrdelník nebo se může připínat jen jako ozdoba.

Pozor na kočičí zlato

Řetízky jsou samy o sobě dominantní, proto by měly zdobit jednodušší kabelky v neutrálních tónech, bez ostatních zbytečných příkras. Kabelka s hadím vzorem a výraznou sponou „vytuněná“ řetízkem bude vypadat jako kýč, i když půjde o drahou značku. Slogan „v jednoduchosti je síla“ platí v případě takových doplňků stoprocentně, a stejné je to i s volbou oblečení. Kabelka s řetízkem dozdobí nejlépe minimalistický, tlumený outfit, v rámci kterého vynikne a nic ji nepřebije. Dejte si také pozor na materiál řetízku, laciné pozlacené šmuky nebudou vypadat dobře. Decentně působí stříbro a chrom, extravagantně měď nebo patina. Se zlatými řetízky zacházejte opatrně, ideální jsou drobné a jen jemně zdobící.