Seriál Koruna

Seriál Koruna (v originále The Crown), mapující život britské královské rodiny, sbírá již roky prestižní televizní a seriálové ceny. Aktuálně můžete na streamovací stanici Netflix sledovat již čtvrtou sérii, ve které princeznu Dianu ztvárňuje herečka Emma Corrin. V očekávané páté sérii, která se objeví na obrazovkách příští rok, se pocty ztvárnit Lady Di v devadesátých letech dostalo herečce Elizabeth Debicki, kterou můžete znát například ze snímků Velký Gatsby, Vdovy či Tenet nebo ze seriálu Noční recepční. Obě herečky spojuje s princeznou Dianou nejen podobný vzhled, ale také cit pro módu.

Film Spencer

Očekávání snímek, který se na počest princezny Diany jmenuje podle jejího jména za svobodna, byl zpočátku kritizován za výběr herečky. Podle kritiků byla totiž Kristen Stewart velmi nezvyklá a odvážná volba, jelikož královna lidských srdcí byla v první řadě noblesní, pokorná a mnohdy i stydlivá, kdežto americká herečka je považovaná za velmi kontroverzní. Když ale unikly první snímky z natáčení, začaly se objevovat jen pochvalné ohlasy. Ve filmu Spencer budeme sledovat Dianu ve fázi rozpadu vztahu s princem Charlesem. Premiéra se chystá již na začátek listopadu letošního roku.

Film Diana

V roce 2013 vyšel snímek s názvem Diana, který se zaměřil na poslední dva roky princeznina života. Dianu v něm ztvárnila australská herečka Naomi Watts, která se nesmazatelně zapsala do povědomí diváků rolemi ve filmu King Kong a také v dramatu pojednávajícím o ničivé vlně tsunami Nic nás nerozdělí.

Film William & Catherine: Královská romance

Ve snímku věnovaném vztahu vévodkyně Kate a prince Williama si zahrála Dianu nepříliš známá herečka Lesley Harcourt. Film byl ovšem kritiky i diváky hodnocen jako velmi podprůměrný, takže pokud jste ho ještě neviděli, rozhodně vás to nemusí mrzet.

Film Harry & Meghan: Královská romance

Tvůrci se i přes neúspěch výše zmiňovaného snímku pustili i do zpracování příběhu mladšího z bratrů, Harryho, a jeho lásky, americké herečky Meghan. Ten pochopitelně dopadl stejně bídně jako film o Williamovi a Kate. Dianu v tomto nepříliš povedeném snímku ztvárnila herečka Bonnie Soper.