Nosí se zateplené podšívky z umělých kožešin, chlupaté odepínací límce, bohaté zdobné štóly a lemy na rukávech a klopách. O zvířata se bát nemusíte, současná móda přeje výhradně napodobeninám. Konečně.

Zaměřeno na detail

Kožešiny a plyše dokážou i v drobném detailu zaujmout, proto není od věci pořídit si nějaký univerzální chlupatý kousek, nejlépe odepínací, se kterým můžete doslova čarovat. Využití totiž najde po celý rok. Zimní péřové bundy mívají odepínací kapuce, pokud je kapuce přišitá napevno, často se k ní připíná právě kožešinový lem. Když se trochu oteplí, můžete kožíšek nechat doma, to se osvědčilo zejména u lehkých, univerzálních a perfektně skladných bundiček z dutého vlákna.

Něco hřejivého navrch

Kožešinovou štólu můžete nosit nejen v zimě, ale ležérně kolem ramen i na jaře přes svetr. Velkým hitem letošní zimy jsou „střapaté vesty“ a kožešinová bolerka. Ta mají zkrácené a široké rukávy a nosí se jako vrchní vrstva přes tenčí bundu. Vtipné jsou i flaušové a tvídové kabátky s našitými chlupatými kapsami a výraznými lemy. Frčí obarvené umělé kožešiny kombinované s kontrastní látkou.

Chlupaté bambule netradičně

Trendem, který válcuje ulice už několikátou sezonu, jsou pletené kulichy s kožešinovými bambulemi, které se dají měnit podle nálady. Bývají připevněné pomocí knoflíku, druku, gumičky nebo suchého zipu. Letos se dokonce v nabídce internetových obchodů objevily i kožešinové kšiltovky, naopak tradiční beranice ustoupily do pozadí. K chlupaté čepici se hodí i podobně vytuněné palčáky nebo kabelka. I tuctovou kabelku můžete oživit připnutím chlupaté ozdoby. Stačí k některé z vyměnitelných bambulí od čepice přidělat větší kroužek na klíče a s jeho pomocí připnout bambuli třeba k jezdci zipu.