Zážitek z parfému umocňuje jeho proměna v průběhu času. Přestavte si ho jako pyramidu. Nejprve se uvolňují složky ze špičky, které se říká hlava parfému, pak se rozvoní jeho srdce, kam se obvykle dávají vzácné a pro styl parfému typické složky. Do třetice se přidává voňavý nádech základu. Proto nikdy po nanesení na zápěstí netřete jedno o druhé. Jinak je ale právě zápěstí ideálním místem, kam vůni nanášet. Tepe zde krev, takže se parfém krásně rozvoní a neustálý pohyb rukou kolem vás vytvoří obláček příjemný i pro vaše okolí. Intimnější místa jsou krční tepny, krk pod vlasy, dekolt a kolenní jamky.

Obaly

Výrobci doporučují nechat si koupený parfém v původní krabičce a dát ho do tmy a chladu, ale v komoře nám radost neudělá. Tahle rada je skvělá pro sběratelky, které vlastní více kousků a střídají je. Pokud máte jednoho či dva favority, stačíte je při pravidelném vonění spotřebovat do roka, kdy díky flakonu a složení v pohodě zvládne podmínky vašeho bytu. Nemusí být v krabičce, ale nedávejte ho na přímé slunce.

Dotýkání

Všeobecně platí: kosmetiku se sprejovým aplikátorem vždy před použitím protřepejte. Nejde jen o dokonalé promíchání složek, ale i o to, že těžší částečky klesají ke dnu a mohly by ucpat hadičku, která přivádí parfém do rozprašovače.

Na čem záleží

Na čem záleží

• Spousta věcí v životě vyžaduje dobrý základ a pro intenzivní a dlouhodobý požitek z parfému ho tvoří pokožka. Voňavé složky přilnou a rozvinou se ve společnosti tuků. Už ve sprše se o výživu a hladkost pokožky postará čisticí olej. Vyberte si neutrální vůni, aby se netloukla s parfémem.

• Hned po sprše, ještě s mírně vlhkou pokožkou, marnivě navoňte celé tělo. Stříkněte parfém před sebe a do voňavého obláčku vstupte.

• Suché šupinky kůže, které by žíznivě pohltily parfém a brzy se odlouply, kroťte jednou týdně peelingem následovaným bohatou vrstvou tělového mléka.