První sluneční paprsky nás šimrají na nose s jasnou výzvou: ukliďte usedlé bezbarvé kousky hluboko do skříní, za chvilku jsem tady s plnou parádou. A pokud si na zářivé barvy od hlavy až k patě netroufáte, zůstaňte u svých umírněných tónů, ale rozsviťte outfit žlutými doplňky. V jásavé jarní kombinaci se svítivou oranžovou nebo zlatavou působí žlutá velmi optimisticky.

Přizpůsobte barevný odstín pleti

Žlutá je jedna z nejobtížnějších barev a má velkou škálu odstínů. Pokud zvolíte špatný odstín, může tzv. „vytáhnout“ barvu z vašeho obličeje. Odstín žluté by měl odpovídat tónu pleti – studený ke studenému, teplý k teplému. A přímo před zrcadlem je třeba zjistit, zda vypadáte lépe v jasných nebo měkkých tlumených barvách. Pokud má vaše pleť teplý odstín, volte zlatavě nebo banánově žlutou. Studené odstíny pleti zase skvěle ladí s citronově žlutou.

Dáte přednost banánové nebo medové?

Pokud vám sluší zlatá barva, zřejmě budete intuitivně vybírat z teplých odstínů žluté. Medově žlutá je teplá, tlumená barva s nádechem do oranžova a hodí se pro podzimní typ. V banánově žluté je více bílé, proto je jasnější a sluší takzvaným jarním typům. Citronově žlutá barva má modrý podtón a je vhodná pro zimní typy, je to jasná a studená barva. Pastelová žlutá je také studená barva, ale tlumená, sluší hlavně zimním a letním typům a výborně ladí s ledovou blond hřívou.

S čím kombinovat neonky

Neonově žlutá je velmi extravagantní a je možné ji bez skrupulí kombinovat s jinými neonovými nebo výrazně sytými barvami, jako je růžová, tyrkysová a mentolová. Velmi neotřelá a elegantní je v kombinaci s tlumenými barvami, jako je šedá, lahvově zelená a petrolejová. Pokud nechcete, aby byla žlutá moc výrazná, kombinujte ji s bílou. To je dobrý způsob, jak žlutou nejprve vyzkoušet, jestli se v ní budete cítit dobře. Zvolte jeden kousek oblečení, který bude mít vzor v kombinaci žluté a bílé.