Na takové to domácí lenošení je příze jako stvořená. Nemačká se, nekouše, neobepíná ani nijak neškrtí, cítíte se v ní jako v bavlnce. Pokud byste se snad bála, že se vám vytahají kolena nebo lokty či se při praní materiál srazí, pečlivě si prostudujte štítek, jak se o takové oblečení starat.

Šetrné zacházení

Obecně platí, že přízové oblečení je třeba prát ve vlažné vodě a rozhodně se vyhnout intenzivnímu ždímání. Když už takové oblečení hodíte do pračky, nikdy ho nemixujte s jinými barvami a tužšími materiály, je třeba se k němu zkrátka chovat šetrně, stejně jako ke každé jiné pletenině. To platí i o sušení, k takovým kouskům nepatří žádné kolíčky, je třeba je věšet na několik širších šňůr vedle sebe, volně přehozené přes sušák nebo rozložené na savém ručníku.

VIDEO: DIY návod na super šaty ze starého trička. Podívejte se a tvořte!

Zdroj: Youtube

Od hlavy po paty

Velmi univerzální přízové kamaše, ale i ty nejširší pohodlné nohavice z jemné příze si zamilujete. K nim si můžete pořídit svetřík ve stejném designu nebo zkombinovat materiál i barvy. Nosí se i dlouhé kardigany, zavinovací svetry a roláky nebo jednoduché topy v prodloužené délce pod zadek. Když si přes takový komplet přehodíte dlouhou prošívanou vestu, flaušový kabát nebo over size rolák ke kolenům, můžete se v takovém domácím oblečku vydat i pro něco na zub do večerky nebo v klidu přijmout návštěvu.

Příjemné materiály a volné střihy

Další alternativou domácího oblečení jsou topy a kalhoty z tzv. mikroplyše, nebo rovnou z beránka. Doba se mění a většina z nás tráví doma více času než dříve. Je to dáno přechodem na home office a obecně i stylem života. Někteří z nás přišli na to, že je jim doma vlastně dobře, a chtějí se tam cítit příjemně, ženy často i přitažlivě. Právě v domácím obleku nebo vychytané kombinaci přízových kalhot a ladícího topu si můžete domácí pohodu vychutnat. A být elegantní a šmrncovní i pro svoji drahou polovičku.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články