Je lehoučká, přitom skvěle zahřeje a složená zabere minimum místa. V létě na vodu nebo na horskou túru, na podzim do města, v zimě do après-ski baru a na jaře, když jsou rána ještě studená. Vejde se do střední kabelky i batohu na kolo a je jedním slovem perfektní.

Ačkoli mluvíme o péřovce, je to myšleno spíš obecně. Většina těchto lehoučkých bundiček má místo peří dutá vlákna a v obou případech je třeba s nimi zacházet podobně jako se spacáky. Čistit u profesionálů, pokud tedy štítek na oblečení nepovoluje praní v pračce, a nechávat je volně pověšené.

Malinkatý balíček

Velkou výhodou je jejich skladnost. Pokud má bunda kapuci, můžete ji využít jako obal, bundičku do ní srolovat nebo jen zmuchlat a stáhnout pomocí utahováku na tkaničce. Některé bundy mají obalový sáček všitý uvnitř podšívky nebo k jejich srolování slouží vnitřní kapsa. Pokud máte bundu sbalenou na delší cestu, po příjezdu na místo ji vyklepejte, protřepte, aby se dutá vlákna nebo peří poskládaly do původního tvaru.

Prošívání pro volný čas

V módě jsou vypasované nadýchané bundičky v různých barevných tónech, ale černá, šedá nebo béžová v šatnících stále převládá. Do takové nadčasové bundy můžete investovat víc peněz, protože nehrozí, že ji budete nosit jednu sezónu a pak se vám zákonitě okouká. Nosí se poměrně úzké prošívání a extravaganci v podobě vlnek a ozdobných švů už naštěstí odzvonilo.

Street style frčí

Lehoučká, ale teplá bunda vám bude slušet k džínám, teplákovým kalhotám i sportovní sukni. Když si přes ni navléknete dlouhou vestu, budete nejvíc IN. Sportovně elegantní styl má čím dál víc fanynek, koneckonců v době, kdy většinu volného času trávíme procházkami přírodou a dlouhými výlety, je to pochopitelné. Schválně, kdy naposledy jste si oblékla party šaty a obula lodičky na jehlách?